Sunday, October 17th, 2021

Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu

Microsoft tarafından her sene düzenlenen Build etkinliğinin tarihi duyuruldu. Firma 25 – 27 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinliğini koronavirüs tedbirleri nedeniyle dijital olarak gerçekleştirme kararı aldı.

Microsoft Build, birçok uzmanı buluşturacak

Firma, Microsoft Build 2021’in tarihlerini etkinliğin web sitesinde açıkladı. Açıklamaya göre konferans bu sene 2527 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. öte yandan açıklamada Microsoft’un birçok etkinliğinin sanal olarak gerçekleştirileceği ifade edildi. Açıklamada, “Microsoft Build, geliştiricilerin, mimarların, start – up projelerinin ve öğrencilerin birlikte bağlantı kurduğu, kod yazdığı, bilgilerini paylaştığı ve becerilerini genişletirken yarın için yenilik yapmanın yollarını araştırdığı yerdir” denildi.

Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu

Geçtiğimiz sene yapılan etkinlik de koronavirüs salgınının getirdiği koşullar neticesinde uzaktan gerçekleştirildi. Tamamen ücretsiz olan ve 48 saat süren etkinlikte atölye çalışmaları ve açılış notları canlı olarak yayınlandı. Genellikle geliştiricileri ön plana koyan Build etkinliği, Microsoft’un Windows, Office, Edge ve diğer hizmetlerde yapacağı değişiklikleri sergilemesine de fırsat veriyor. Zira geçen seneki etkinlikte göze çarpan yenilikler olarak Fluid Framework, PowerToys Run Launcher ve Project Reunion sergilendi.

Amiral gemisi katili OnePlus 9 Pro kutusundan çıkıyor!

Açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük olarak bildirilen koronavirüs vakalarının yükselmesine de değinildi. Nüfusun yaklaşık yüzde 30’unun şimdiye kadar bir doz aşı aldığı ABD’de, aşı durumuna bakılmaksızın herkesin orta ve büyük toplantılardan kaçınması tavsiye ediliyor. “Topluluğumuzun güvenliği en önemli önceliktir” diyen Microsoft yetkilileri, birlikte öğrenmek, bağlantı kurmak ve kod yazmak için geliştiricilerden oluşan ekosistemlerini bu yeni sanal etkinlikte bir araya getirmek için sabırsızlandıklarından bahsetti.

Intel Tiger Lake U ve H35 serisi işlemciler yenileniyor

İlk olarak 2011’de gerçekleştirilen Microsoft Build etkinliği, firmanın önceki geliştirme etkinliklerinin devamı niteliğinde. Bu güne kadar etkinlikte Cortana, SkyDrive, Nokia Lumia 920 ve Bing gibi hizmetlerin yanı sıra, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemleri tanıtıldı.

The post Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments