Saturday, January 28th, 2023

Mike Novogratz kendisine gelen duyumu açıkladı: Kripto para hizmeti geliyor!

Terra LUNA sistemi çökmeden önce bu kripto paraya yatırım yapan, hatta Nisan ayı başında Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansında LUNA dövmesi yaptırdığını açıklayan Mike Novogratz’dan önemli bir bilgi geldi.

“Küçük bir kuş bana dedi ki…”

Galaxy Digital kurucusu, katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada varlık yönetim firması Fidelity’nin perakende müşterilerine yakında kripto para hizmeti vermeye vbaşladuğını duyuduğunu belirtti. Novogartz, “Küçük bir kuş kulağıma ‘Fidelity kısa süre içinde perakende yatırımcılara kripto hizmeti vermeye başlayacak’ dedi. Umarım bu küçük kuş haklı çıkar” şeklinde konuştu.

Emeklilik plânını başlatmıştı

Bilindiği üzere ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden biri olan ve 401(k) olarak da bilinen emeklilik fonu hizmeti de veren Fidelity, bu emeklilik fonunun en fazla yüzde 20’lik bölümünü kapsayacak şekilde Bitcoin’e ayrılması adımını da atmıştı. Fidelity bu hizmeti şirketlere veriyor ve şirketler de çalışanları adına maaşlarından kesinti yaparak, talep edilen emeklilik fonlarına yatırım yapıyor. Artık isteyen çalışan, fonun yüzde 20’lik kısmını Bitcoin’e de yatırabilecek.

ABD Çalışma Bakanlığı ise Fidelity’nin bu adımını tehlikeli bulduğunu belirtmiş ve endişelerini dile getirmişti.

The post Mike Novogratz kendisine gelen duyumu açıkladı: Kripto para hizmeti geliyor! appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments