Monday, May 23rd, 2022

Milyar Dolarlık Fon Yöneticisinden Bitcoin (BTC) ve Altın Karşılaştırması

Lider kripto par abirimi Bitcoin’in (BTC) 2020 yılında sergilediği performansı ana akım birçok yatırımcının dikkatini çekti. Bitcoin daha önce de altın ile kıyaslansa da özellikle 2020 yılının sonlarında ve 2021 yılının başında yaşadığı yükseliş, kıyaslamada avantajı BTC’ye verdi.

Bitcoin Kendini Kanıtladı

Bitcoin fiyatı tam da koronavirüs krizinin patlak verdiği bir anda 3.700 dolardan 41.000 dolara kadar çıkarak uzun vadeli değer saklama aracı statüsüne uyduğunu gösterdi. BTC’nin bu yükselişi ile beraber enflasyona karşı dirençli olduğu da kanıtlanmış oldu. Kurumsal yatırımcılar bu olaylar sonrasında ise Bitcoin’e tam anlamıyla akın etti.

MicroStrategy ile başlayan kurumsal yatırımcı akını daha sonra Ruffer, Square, MassMutual ve SkyBridge Capital ile devam etti. Daha önce Donald Trump’ın danışmanlığını yapmış olan SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci ise şimdilerde sıkı bir Bitcoin yatırımcısı olmuş gibi gözüküyor.

“Bitcoin Hala Yolun Başında”

Scaramucci kısa süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin’in altına kıyasla çok daha güvenli bir varlık olduğunu belirtti. Milyarlarca dolarlık fon yöneten Scaramucci ilk açıklamasında BTC’nin en az altın ve hazine tahvilleri kadar güvenli olduğunu belirtti. BTC fiyatının 41.000 dolardan 28.000 dolara kadar düşmesi birçok yatırımcıyı korkutsa da Scaramucci kendinden emin gözüküyor.

anthony bitcoin

Bitcoin alımları konusunda hala yeterince kurumsal yatırımcının sektöre girmediğini belirten Scaramucci, hala yükselişin başında yer alındığına dikkat çekti. Scaramucci aynı Grayscale gibi kurumsal yatırımcılara yönelik bir fonu hayata geçirdi ve fonun şimdiden ciddi bir talep gördüğü biliniyor.

Bir zamanlar sektörde kurumsal yatırımcıya alım satım hizmeti veren tek şirket Grayscale konumundayken BTC’nin çektiği ilgi ile rekabet de artmaya başladı.

Facebook Comments