Friday, February 3rd, 2023

Milyar dolarlık Stone Ridge, Bitcoin fonunu tasfiye ediyor

Yönetimi altında 12 milyar dolarlık varlığa ev sahipliği yapan Stone Ridge Asset Management LLC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin strateji fonu için bir tasfiye ve fesih planı sundu.

Başvuruya göre fonun tasfiyesinin 21 Ekim’de gerçekleşmesi beklenirken 3 Ekim’den itibaren hisseler satın alınamayacak. Varlık yöneticisi bu noktaya kadar, fonun belirtilen yatırım stratejisine uygun olarak faaliyet göstermesini bekliyor.

Tasfiyeden elde edilecek gelir hissedarlara gidecek

Tasfiye tarihine hazırlık olarak fonun nakde çevrileceği ve fonun tasfiyesinden elde edilecek gelirin hissedarlara nakit olarak dağıtılacağı bildirildi.

Varlık yöneticisi Stone Ridge, fonu 2019’da piyasaya sürdü ve aynı yılın ekim ayında “NYDIG Bitcoin Strateji Fonu” olarak adlandırılan Bitcoin vadeli işlem fonu için SEC’ye bir izahname sunmuştu. Stone Ridge, Aralık 2019’da onay almıştı.

Firma o dönemde, fonun yalnızca ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı borsalarda işlem gören nakit uzlaşılı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacağını bildirmişti. Fon, doğrudan Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlamıyordu.

➤ Bitcoin Haberleri

The post Milyar dolarlık Stone Ridge, Bitcoin fonunu tasfiye ediyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments