Sunday, December 10th, 2023

Milyarder Yatırımcı Bir NFT Projesine Yatırım Yaptı!

Ortaya çıkan son bilgilere göre milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban bir non-fungible token (NFT) projesine yatırım yapıyor. Cuban’ın yatırım yaptığı proje ise, bir Mark Cuban şirketi olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre, proje hem Cuban’ın yatırımı hem de NFT projelerinin yakın zamanda kazandığı popülerlik sayesinde çalışan sayısını da arttırdı.

Cuban ve Kriptolar

Cuban, yıllar boyunca yüzlerce şirkete yatırım yaptı. Dahası popüler eğilimleri tespit etme konusundaki öngörüsü ona zeki bir işadamı olarak da ün kazandırdı.

Öte yandan Cuban, son zamanlarda Bitcoin‘e ilgi duyuyor olsa da, her zaman büyük bir Ethereum hayranı olmuştur. Yakın tarihli bir Defiant podcast’inde Cuban, akıllı sözleşmelerin neden Bitcoin yerine Ethereum‘u tercih ettiğini açıklamış ve akıllı sözleşmeler ile birlikte, inovasyon kapsamının sonsuz olduğunu dile getirmişti.

Buna ek olarak NFT‘ler söz konusu olduğunda, Cuban NFT’lerin oyunun kurallarını değiştireceğini ve hatta fiziksel koleksiyon ürünleri piyasasını bir noktada geride bırakacaklarını düşünüyor.

Ayrıca Cuban CNBC’ye verdiği demeçte, bugün bir iş kuracak olsaydı bunun Blockchain, akıllı sözleşmeler ve NFT’lerle ilgili olacağını da dile getirmiş ve bu projelerin internetin ilk günlerinde sunduğu fırsatlara sahip olduğunu belirtmişti.

Cuban’ın Yatırım Yaptığı Proje

Mintable kendisini yeni nesil NFT piyasası olarak tanımlıyor. Platform, kullanıcıların non-fungible token’ler olarak da bilinen ERC-721 token’lerini basmak için ETH sözleşmeleri oluşturmalarına olanak tanıyor. Ancak süreçler kodlama veya teknik bilgi gerektirmiyor.

Şu anda Mintable, Cuban’ın yatırımının ayrıntılarını açıklamadı. Ancak önümüzdeki haftalarda bununla ilgili daha fazla bilginin paylaşılacağını ifade ediyorlar.

Facebook Comments