Wednesday, October 4th, 2023

Milyonlarca Doları Yöneten Yatırımcı, Çantasındaki Altcoinleri Açıkladı

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan ve dünya çapında on binlerce abonesi bulunan Ben Armstrong, son yayınında elinde bulundurduğu altcoinleri açıkladı.

Kripto Para Sektörüne Yeni Girenlere Tavsiye

Ben Armstrong, özellikle kripto para sektörüne yeni giren yatırımcılara yönelik bir dizi uyarıda bulundu ve hangi kripto paraların daha güvenli bir yatırım aracı olarak görüldüğünü açıkladı. Armstrong, sektöre yeni giren yatırımcılar için en güvenli kripto para biriminin lider Bitcoin (BTC) olduğunu vurguladı. Bitcoin’in döngüsel hareketleri bazen sert düşüş yaşamasına yol açsa da bunun altcoinlere kıyasla her zaman yerinde daha sağlam durduğu bilinen bir gerçek.

Ünlü yatırımcı bu sebeple sektöre yeni girenlere portföylerinin %25’inden %50’sine kadar BTC yatırımı yapabilecekleri mesajını verdi. Armstrong kendisinin ise tecrübeli olmasından dolayı BTC’ye bu kadar maruz kalmadığını ifade ederek elindeki altcoinleri ve bunların yüzdelerini açıkladı.

10 Milyon Doların Çoğunluğu Hangi Altcoinlerde?

Armstrong’un toplam portföyünün 10 milyon doların üzerinde olması ise alım yaptığı projelerin önemini ortaya koyuyor olabilir. Armstrong, Bitcoin yerine altcoinlere daha çok yatırım yaptığını belirterek, portföyü en hızlı şekilde yükseltmenin yolunun da altcoinler olduğunu vurguladı. Birkaç bin doları altı haneli seviyelere çıkartmak isteyenlerin BTC ile bunu kısa sürede yapamayacağını ifade eden Armstrong, elinde çoğunlukla altcoin tuttuğunu belirtti.

Ünlü isim %22 oranında ETH, %10,90 oranında ise Cardano yatırımına sahip. Bunları sektördeki en önemli iki kripto para projesi olarak gördüğünü ifade eden yatırımcı, tabii ki portföyün farklı projeleri de içermesi gerektiğini vurguladı.

En Çok Kazandığı ve Kaybettiği Altcoinler

Top 20’nin veya top 100’ün dışındaki projelerin riskinin ve volatilitesinin, zirvedeki projelerden çok daha fazla olduğunu belirten Armstrong, büyük kripto paralara yatırım yapmadan küçüklere geçilmemesi gerektiğini vurguladı.

Armstrong elinde tuttuğu diğer kriptop ara birimlerinin ise sırasıyla Polkadot, Aave, Graph, Chainlink, Ethernity Chain, Synthetix, Uniswap, Cosmos, Compound, Elrond, VeChain, Solana, Tezos ve Frontier olduğunu açıkladı. Yatırımcı son dönemde en çok ADA yatırımı ile para kazandığını da vurguladı. Yatırımcının en çok zarara uğramasına yol açan iki kripto para ise Ethereum ile Aave olmuş.

Facebook Comments