Sunday, April 14th, 2024

Mobox Coin Nedir?

Binance Akıllı Zinciri kullanan MOBOX, NFT’ler için çapraz zincir ve çapraz platform işlevselliğini birleştirerek gerçek NFT birlikte çalışabilirliğini gösteriyor. MOBOX Protokolü, en iyi yield farming ile DeFi’yi Gaming NFT’leri birleştiriyor ve ve ücretsiz bir oyun yaratıyor.

Mobox (MBOX) Nedir?

MBOX, Mobox platformunun yerel kripto para birimidir. Yapılan açıklamalara göre MBOX temelde şu işlevler için kullanılabiliyor:

  • NFT oyun platformu aracılığıyla işlemlerin işlenmesi.
  • Platform bonusları ve teşvikler için stake yapmak.
  • Kaynakların nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetimde oy kullanmak.

MOBOX MOMO NFT’leri ise aşağıdaki özellikleri barındırıyor:

  • KEY’ler (BEP20 Token) kullanılarak kilit açma kör kutuları aracılığıyla basıldı
  • MBOX token’larını basmak için bir Akıllı Sözleşmeye dahil edildi.
  • MOBOX NFT Marketplace’te takas edilebilir.
  • MOBOX platformundaki tüm oyunlarda kullanılır.
  • Nadirliğe göre sıralanmıştır.

Bunlara ek olarak MOBOX’un kurucuları 2018’den beri Dapp alanındalar. Akıllı sözleşmeleri kodlama konusunda zengin bir deneyime sahip olan ekip, Dapp’lerinde 4 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. MOBOX, uluslararası bir ekiple dünya çapında topluluklar yarattı. Önceki Dapp’leri, Binance Launchpad’de yer alan ilk oyun Dapp’ıydı.

Bunlara ek olarak MOBOX, kullanıcıları katılımları ve eğlenceleri için ödüllendirerek güçlendiren, topluluk odaklı bir platformdur.

MOBOX, MOBOX’un GameFi dediği şeyi oluşturmak için en iyi DeFi Yield farming ve Oyun NFT’lerini birleştiren devrim niteliğinde bir sisteme sahip olduklarını ifade ediyor. Ayrıca oyunun ücretsiz olması da dikkat çekiyor.

MOBOX, geleneksel oyuncular ve kripto meraklısı olmayan kullanıcılar için giriş engelini düşürmeyi amaçlamaktadır. Bu aynı zamanda MOBOX ekibinin kullanıcıyı göz önünde bulundurarak MOBOX APP’yi sıfırdan oluşturmasının nedenlerinden biridir.

MOBOX Platformuna Android ve iOS uygulamaları üzerinden de erişilebilmekte ve böylece hem mobil hem de masaüstü cihazlar aracılığıyla daha da erişilebilir hale getirilebilmektedir.

Öte yandan MOBOX Platformu, kullanıcıları MBOX yönetişim token’ı ile ödüllendiren DeFi YieldFarming, NFT Stake gibi hizmetleri de içeriyor.

MBOX Coin Yorum

Özellikle son zamanlarda oyun endüstrisi ile kripto para ekosisteminin iç içe girdiği düşünüldüğünde yatırımcıların MBOX’a olan ilgisi daha net anlaşılıyor. Platform hem oyun endüstrisi meraklılarını, hem DeFi ekosistemi meraklılarını hem de kripto para meraklılarını çekiyor.

Bu noktada MBOX’ın güncel ve tarihsel verilerine göz atmak faydalı olabilir. CoinMarketCap verilerine göre Mobox Coin, 165,140,460 dolar ile piyasa hacmi bakımından 288. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 4,45 dolardan işlem gören Mobox Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 121,769,034 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Mobox Coin, 22 Haziran 2021’de 0,0573 dolar ile dip seviyeyi görürken 19 Ağustos 2021’de de 5,80 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 37,105,468 adet  MBOX bulunuyor ve  MBOX Coin toplam arzının 1,000,000,000 MBOX olacağı ifade ediliyor.

Mobox Coin Nasıl Alınır?

MBOX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MBOX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MBOX Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), BUSD ve Tether (USDT) MBOX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments