Sunday, April 14th, 2024

Monero eski geliştiricisinin tutuklanmasıyla XMR’lar başka cüzdanlara taşındı

Monero geliştiricilerinden biri olan Jeremie Dubois-Lacoste, çıkan haberlerle ilgili olarak çekirdek ekibin neler yaptığını göstermek amacıyla Twitter’dan bilgilendirmelerde bulundu.

“Girişlerini engelledik”

Alınan önlemlerle ilgili yazan Lacoste şunları söyledi:

“@fluffypony’nin gözaltında olması sebebiyle, Monero çekirdek ekibi olarak onun, Monero yazılım havuzundaki admin giriş şifrelerini kaldırdık. Ayrıca 5577 XMR’ı, Spagni’nin giriş izni olmayan bir başka cüzdana taşıdım.”

Monero topluluğuna güvenlik sorumlulukları konusunda güvence veren Lacoste, Spagni’nin Monero’yla olan bağlantıları düşünüldüğünde bunların geçici önlemler olduğunu belirtti.

“Suçlu olup olmamasıyla bir ilgisi yok”

Şifreleri kaldırmasının, Spagni’nin suçlu olup olmadığıyla alakası olmadığını belirten Lacoste şu açıklamayı yaptı:

“Bazı kritik alanlardaki girişlerini engelleme sebebim, gözaltındayken kendini baskı altında da hissedebilecek olmasıdır. Suçlu ya da masum olmasıyla bir alakası yok. Onunla yeniden çalışmayı dört gözle bekliyorum. ”

“Spagni’yle konuştum, ‘yanlış anlaşılma’ dedi”

Spagni’yle iletişime geçtiğini ve kendisinin iyi olduğunu, her şeyin bir yanlış anlamadan kaynaklandığını belirttiğini söyleyen Lacoste ayrıca, önemli detayları kontrol ettiklerini ve Spagni’nin hesaplarından gelen bir değişiklik ya da doğrulama talebi olmadığının da bilgisini verdi. Monero geliştiricisi, “Tabii ki her şeyi kontrol ettik. Sadece bir süredir her şeyden çevrimdışı olmuş” dedi.

ABD’de Tennessee’de gözaltına alınan Spagni, karısı Saskia Spagni aracılığıyla da mesaj gönderdi ve “Mahkeme kurallarına uymamaktan burada tutuluyorum. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum. İade edilmeyi de bekliyorum” dedi.

Avukatlarının dava dosyalarındaki bilgilerine göre, Spagni’nin şu an hala gözlatında olma sebebi, mahkemeye daha önce kendisine iletilen günde gelmemiş olması… Avukatlar buna sebep olarak ise, koronavirüs pandemisi ve Spagni’nin sağlık durumunu gösterdiler.

Geçtiğimiz günlerde tutuklan Spagni’nin, kefaletle serbest bırakılmasına ise savcı karşı çıkmıştı.

The post Monero eski geliştiricisinin tutuklanmasıyla XMR’lar başka cüzdanlara taşındı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments