Saturday, January 28th, 2023

Monero (XMR), Algorand (ALGO), Compound (COMP) Teknik Analizi – 1 Mart 2021

Monero (XMR) saatlik grafikte yükseliş paterni oluşturdu. Algorand, 1 dolar desteğine tutundu. Compound, 540 dolar seviyesinden düşüşünü 450 dolar seviyesine tutunarak durdurdu.

Monero (XMR)

XMR, 282 dolardan 180 dolar seviyesine düşüşün ardından 4 saatlik grafikte yükselen bir üçgen oluşturdu. Yükselen trend çizgisinin yeniden test edilmesine rağmen fraktallar, boğaların yükselmesi ve desteklenmesi için 220 doları kısa vade hedefi olarak gösterdi.

Fiyat formasyonu sonuna yaklaştıkça Bollinger bantlarının genişlik göstergesi birkaç gün içinde düştü. Bu da bir kırılmanın habercisi olarak yorumlandı. Bu formasyon, yükseliş hareketi gösterebilir.

Algorand (ALGO)

Saatlik grafik, ALGO’nun önce 0,84 dolar, 0,9 dolar ve 0,95 dolar destek seviyelerinde toparlanma sağlayarak 1,42 dolar hedefine yükselmesini işaret ediyor. Bu süreç, Algo için yükselişi işaret eden bir toparlanma olarak kayıtlara geçebilir.

Bir sonraki önemli direnç seviyeleri 1,15 dolar ve 1,26 dolar olarak göze çarpıyor. MACD yavaş bir yükseliş gösterirken, OBV indikatörü son birkaç saatteki fiyat artışlarını takip etti. ALGO’da 1,15 dolar seviyesinin kırılması;  1,07 dolar ve 1,08 dolar stop-loss emriyle, dijital para birimini uzun vadede önce 1,26 dolar ve sonrasında 1,42 dolar hedefine götürebilir.

Compound (COMP)

Saatlik grafik, boğaların ayıları savuşturmaya çalıştığı COMP’ta fiyat gün içinde 500 dolardan 443 dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin ve kripto para piyasasının kırmızı trendi, ayıları harekete geçirdi ve COMP birkaç gün önce 322 dolara kadar geriledi.

Düşüşü takip eden trendin akabinde satın alma baskısı, COMP’un 400 dolar bayrağını aştığını gösterdi. Yönlü hareket endeksi, yükseliş trendini işaret ederken “artı yön göstergesi”  boğa sinyali verdi. Ayrıca “ortalama yönsel endeks” 20’nin üzerine tırmanarak güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi. Bunlara ek olarak “müthiş osilatör” kısa vadede yükseliş trendini işaret etti. COMP’un 438 dolar ve 453 dolar gibi önemli direnç noktalarını aşarak kapanış yapması 500 dolar yolculuğunda önemli bir adım olarak kayıtlara geçecektir.

Facebook Comments