Sunday, December 10th, 2023

Morgan Stanley’in Bitcoin fonuna iki haftada 30 milyon dolar

ABD’li bankacılık devi Morgan Stanley’in yeni Bitcoin fonlarından birinin ilk 14 gününde 322 yatırımcıdan 29.4 milyon dolar topladığı belirlendi. Rakam, perşembe günü yayınlanan belgelerle ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Mart ayında bankanın müşterileri için üç Bitcoin fonuna erişim sunmaya başlayacağı yazılmıştı. Yönetimi altında 4 trilyon dolarlık varlık bulunan Morgan Stanley, bu fonları Galaxy Digital, FS Investments ve NYDIG ortaklığında sunuyor. Fonlara yatırım yapacak olan müşterilerin Bitcoin pozisyonları, toplam net değerlerinin yüzde 2.5’i ile sınırlandırılıyor ve yatırımcıların net değerlerinin en az 2 milyon dolar olması isteniyor.

CoinDesk’in elde ettiği bilgiye göre, yeni Bitcoin fonuna ortalama yatırım tutarı ise 91 bin dolardı. Aynı zamanda fon, yatırımcı sayısına göre kısa sürede Pantera ve Galaxy’nin çok daha öncesinde faaliyete geçen hizmetlerini geride bıraktı.

The post Morgan Stanley’in Bitcoin fonuna iki haftada 30 milyon dolar appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments