Friday, October 22nd, 2021

MSFS 2020, Ever Given sürprizi ile karşımızda

Koronavirüs ana gündemimiz olmaya devam ederken, son günlerde tüm dünya Süveyş Kanalı’nı konuşuyor. Ever Given isimli yük gemisinin kanalı tıkaması ve 5 gündür kanalın kapalı olması şimdiden milyarlarca dolar zarara neden olurken, kanalın ne zaman açılacağına dair net bir tarih verilemiyor.

Gemiler geçiş yapamadığı için başta tuvalet kağıdı olmak üzere dünya genelinde bazı ürünlerin fiyatlarının artması bekleniyor. 400 metre uzunluğundaki Ever Given’ı kurtarmak için bu güne kadar 27.000 metreküpten fazla kumun kazıldığı ve suyun 18 metre derinine erişildiği belirtildi.

Kuru yük gemilerinin yanı sıra özellikle petrol tankerlerinin de kanalın açılmasını bekliyor olması, maddi zararın her geçen gün çığ gibi büyümesine neden oluyor.

Microsoft Flight Simulator 2020 sistem gereksinimleri

Ever Given gemisi MSFS 2020’ye aktarıldı

Günlük hayattaki olayların oyunlara aktarılması (oyun modlama) denildiğinde genellikle akıllara Grand Theft Auto serisi geliyor. Bu kez grafikleri ile adından uzun süre söz ettiren Microsoft Flight Simulator 2020‘den bir sürpriz geldi.

Gemi ve yan tarafında yer alan “Evergreen” yazısı o kadar ikonik hale geldi ki, MSFS 2020’ye kadar uzandı. Bir geliştirici tarafından hazırlanan mod sayesinde gemi oyuna aktarıldı.

TikTok üzerinde paylaşılan videoyu incelediğimizde, Süveyş Kanalı’nın üzerinden uçakla geçerken gemiyi net bir şekilde görebiliyoruz. Modu geliştiren kişi gemiyi gerçekçi bir şekilde aktarmayı başarmış.

The post MSFS 2020, Ever Given sürprizi ile karşımızda appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments