Saturday, January 28th, 2023

NEAR 100 milyon dolarlık Web3 fonu açıkladı

İsviçreli kâr amacı gütmeyen bir vakıf konumundaki NEAR Foundation, NEAR protokolünün yönetişimini ve gelişimini desteklemek amacıyla, Caerus Ventures ile ortaklık kurarak 100 milyon dolarlık bir fon oluşturulduğunu açıkladı.

50 milyon dolar ile başlayarak A Serisi tohum yatırımları yapmayı hedefleyen ve 100 milyon dolara ulaşacak olan fon spor, sinema, sanat, müzik gibi alanlarda Web3 teknolojisinin gelişmesine destek sağlayacak.

Fonun ortağı olan ve Endeavor şirketinin başındaki isim olan Nathan Pillai tarafından kurulan Caerus fon ile birlikte, bu konularda büyümüş olan toplulukları, sanattçı ve yaratıcıları ve genç yetenekleri destekleyecek.

“Ateşleyici etken olmak istiyoruz”

Fon hakkında konuşan Pillai, “Şu an hala Web3 teknolojisinin kullanım alanları hakkında fikir sahibi değiliz. Eğlencenin nasıl yaşanacağı, kültür organizasyonlarının nasıl deneyimleneceği ve değerin nasıl belirleneceğini bilmiyoruz. İşte Caerus şirketi de bu şekilde kuruldu. Spor, müzik, film ve televizyon ile sanat alanlarında inovasyonu desteklemek için bir ateşleyici etken olmak istiyoruz” dedi.

Girişim laboratuvarı kurulacak

Yapılan açıklamada ayrıca fonun kullanılacağı bir girişim laboratuvarı kurulacağı ve yaratıcıların , yeteneklerin ve yatırımcıların, bir sonraki jenerasyon platform ve oluşumlarla ilgili denemelerini burada yapacakları belirtildi. Web3 sektörünün lider mmühendisleri, geliştiricileri ve yaratıcıları ürünlerini burada deneyecekler.

NEAR’da artış yaşandı

Açıklamanın ardından NEAR’da ise kısa sürede %7’lik bir artış yaşandı. Son dönemde kripto para endüstrisindeki düşüşlerle birlikte 4 dolar seviyelerine inen NEAR, haberin yazıldığı dakikalarda ise 5.15 dolardan işlem görüyor.

The post NEAR 100 milyon dolarlık Web3 fonu açıkladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments