Saturday, February 24th, 2024

Neblio Coin Nasıl Alınır?

Neblio Platformu, kuruluşların dApp’leri piyasaya sürmesi için tamamen açık kaynaklı API’ler, araçlar ve hizmetler sağlamayı amaçlamaktadır.

Neblio Ağı, kullanıcıların ağın güvenliğini sağlamak için NEBL coin’leri yatırdıkları bir Proof-of-Stake algoritması kullanır. Ağın ele geçirilmesini ve güvenliğini sağlamayı teşvik etmek için ağ, kullanıcıları stake etmek için harcadıkları süre için ödüllendirir. Ağ, herhangi bir zamanda ağda halihazırda stake edilen coin’lerin sayısına bağlı olarak değişen bir oranda yeni coin’ler üretecek şekilde ayarlanmıştır.

Neblio (NEBL) Nedir?

Neblio, Blockchain’i basitleştirmeyi hedefliyor. Neblio Token Protokolü-1 ve benzersiz meta veri özellikleri, herhangi bir geliştirme veya teknik deneyim olmadan fiziksel ve dijital varlıkların kolay bir şekilde token’laştırılmasına izin verir.

Buna ek olarak günümüzün en popüler sekiz programlama diliyle yazılmış RESTful API SDK’ları sayesinde, geliştiriciler yeni veya mevcut bir uygulamayı seçtikleri dilde kolayca entegre edebilir. Belgeler ve araçlar, projenin token’ının hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve dağıtık uygulamalarda kullanmak üzere meta verileri ayrı token’lara atamansına olanak tanır.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, yalnızca temel masaüstü cüzdanını açık ve ağa bağlı bırakarak, merkezi olmayan küresel Neblio ağının işletimini ve güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Bunu yapmak için kullanıcılar, yeni blok zinciri blokları oluşturdukları ve her bloğu doğruladıkları için ödüllendiriliyor. Bu da kullanıcıları stake etme yoluyla ağı yönetmeye, çalıştırmaya ve güvenli hale getirmeye aktif olarak katılmaya teşvik eder.

Öte yandan Neblio Ağı, tamamen yeni blok zinciri blokları oluşturmak ve ağda meydana gelen tüm işlemleri doğrulamak için aktif olarak NEBL’yi stake eden gönüllü cüzdan kullanıcıları tarafından çalıştırılır. Bu kullanıcılar ve çalıştırdıkları cüzdan yazılımı, Neblio Blockchain’in yönetimini tam olarak kontrol eder.

Ağın sağlıklı, merkezi olmayan ve hızlı olması için stake etmeyi teşvik etmek amacıyla kullanıcılar, cüzdanları bir stake ödülü ile zincirdeki bir sonraki bloğu başarılı bir şekilde her yatırdığında ödüllendirilir. Her bir stake ödülünün miktarı, kripto para yaşına ve bir sonraki blok zinciri bloğunu yatıran madeni para grubundaki toplam NEBL sayısına bağlıdır.

NEBL, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 41,441,346 dolar işlem hacmi ile 559. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 2,42 USD ile işlem gören NEBL Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 982,207 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.00004083 BTC ile işlem gören NEBL Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,2104 dolar ile dip seviyeyi görürken 9 Ocak 2018 tarihinde 64,87 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 17,223,062 adet Neblio Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 17,617,570 Neblio coin olduğu ifade ediliyor.

NEBL Coin Nereden Alınır?

NEBL Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

NEBL Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından NEBL Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alarak NEBL işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments