Sunday, December 3rd, 2023

NEO Coin Yorum: NEO, 2 Yıllık Direnci Kırabilecek mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 25. kripto para birimi NEO, son 24 saat içerisinde yaşanan sert Bitcoin (BTC) düşüşünden en az etkilenenler arasında yer alıyor. NEO fiyatı son 7 gün içerisinde %10 yükseliş kaydederken 24 saat içerisinde ise sadece %0,4 gerileme yaşadı. Öte yandan Bitcoin fiyatı bile kısa sürede %10 gerileme yaşadı ve altcoinlerin birçoğu bunu takip etti.

NEO Fiyatı İçin Hedef 81 Dolar

NEO bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 22,93 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bunun aslında kritik bir direnç olduğu söylenebilir. Haftalık grafiğe bakıldığında 23 dolar seviyesinin Temmuz 2018 tarihinden bu yana direnç olduğu görülmekte. İki yıllık direnç noktası gün içerisinde kırılsa da şu an tekrar düzeltme yaşanması direncin altına inilmesine yol açtı.

Eğer NEO fiyatı 23 dolar üzerinde haftalık kapanış yapabilirse, yeni bir rallinin onayı gelmiş olacaktır. Teknik indikatörler NEO için oldukça olumlu. Hem RSI hem de MACD indikatörleri yükselişe işaret ederken sadece Stotastik oskilatör düşüş odaklı bir kesişim yaşadı.

NEO/USD Teknik Analizi

NEO fiyatı 23 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa en yakın direnç noktası 81 dolar olarak karşısına çıkacaktır. Bu hedefin 0.382 Fibonacci geri çekilkme seviyesi ile de uyumlu olduu görülüyor. Daha önce 207 dolardan sert bir düşüş yaşayan NEO fiyatı söz konusu 0.382 Fibonacci geri çekilme noktasına kadar düştü.

Günlük NEO grafiği, fiyatın alçalan direnç çizgisinin üzerine çıktığını ancak yine de alış baskısına ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. NEO fiyatı 20,30 dolar bölgesinin altına yeniden gerilemediği sürece göze çarpan bir tehlike yok. MACD ve RSI indikatörlerinin de NEO için olumlu sinyal vermesi aslında yükselişin 81 dolara kadar devam edebileceğine işaret etmekte. Buna rağmen BTC fiyatının sert hareketlerinin artması NEO için yeniden sert düşüş anlamına gelebilir.

NEO fiyatının bunun devamında gerileyeceği seviye 15 dolar ve son olarak 9 dolar olacaktır.

Facebook Comments