Saturday, February 24th, 2024

Netflix’ten 2021’de dev anime atağı geliyor

Netflix, Tokyo’da düzenlenen AnimeJapan 2021 Expo fuarında yaptığı duyuruda, 2021 yılı için 40 anime şovu başlatmayı planladığını belirtti. Firmanın bu kararının ardında hiç kuşkusuz Blood of Zeus serisinin yakaladığı başarı yatıyor.

Netflix anime sayısını 2021’a 40’a çıkaracak

Bloomberg tarafından bildirilen habere göre, Netflix AnimeJapan 2021 Expo’da 40 yeni anime projesini piyasaya süreceğini belirtti. Platformun bu yıl piyasaya süreceği bilinen yeni serileri arasında, Haziran ayında vizyona girecek Japon mangası Record of Ragnarok’un bir uyarlaması, feodal dönem Japonya’sında yaşayan Afrikalı bir samurayın hikayesini anlatan Yasuke, popüler video oyunu serisi Resident Evil’ın anime uyarlaması Resident Evil: Infinite Darkness ve The Way of the Househusband yer alıyor.

netflix-anime-programlarinin-sayisini-2021de-artiriyor

Yapılan duyuruya bakıldığında Netflix’in açıkladığı anime projelerinin sayısı, 2020’de yayınlanan anime dizi ve filmlerinin neredeyse iki katına denk geliyor. Netflix’in baş anime yapımcısı olan Taiki Sakurai, Bloomberg’e yaptığı açıklamada “Amacımız kaliteli içeriklerle en iyi eğlence platformu olmaktan gurur duymak. Yaptığımız işin büyümesi, anime sektörünün büyümesiyle tamamen doğrudan bağlantılı” ifadelerini kullandı.

Sony anime dünyasının tekeli mi oluyor?

Sakurai ayrıca, anime şovlarının küresel izlenme oranının yılda yaklaşık yüzde 5 arttığını söyledi. Netflix’in 200 milyon küresel abonesi olduğunu belirten Sakurai, bu abonelerin son aylarda en az bir anime şovunu izlediğini ifade etti.

Yapılan araştırmalar, dünya çapındaki anime pazarının geçtiğimiz yıl 23 milyar dolar gibi büyük bir rakama ulaştığını ve 2025 yılına kadar 36 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkmasını ortaya koyuyor. Sony de geçtiğimiz yılın Aralık ayında anime video sitesi Crunchyroll ve Funimation’u yaklaşık 1.175 milyar dolara satın alma girişimleri gerçekleştirdiğini duyurmuş, ancak ABD Adalet Bakanlığı’nın antitröst (piyasada tekel olma) soruşturması nedeniyle ertelenmişti.

Netflix, Terminatör animesini duyurdu

The post Netflix’ten 2021’de dev anime atağı geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments