Sunday, December 3rd, 2023

Netflix orijinal içerik sayısını artırmayı planlıyor

Netflix, platform için ürettiği içeriklerle ve kendi platformunda yayınladığı üçüncü parti filmle ile bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir servis. Covid-19 salgınında çoğu kullanıcı film ve dizi izlemek için sık sık Netflix’i tercih etti. Özellikle ülkemizdeki yapımlar ile de ön plana çıkan Netflix bu yıl kendi dizi, film ve belgeselleri için daha fazla para harcayacak. Netflix’in bu yıl 207.640.000 abone sayısına ulaştı. Bu sayının en büyük nedeni Covid-19 salgını oldu.

Love Death + Robots 2. sezon çıkış tarihi açıklandı

Netflix bu yıl orijinal içerikleri için 17 milyar dolarlık bütçe ayırdı

Netflix’e Covid-19 salgını boyunca 25 milyon kullanıcı daha abone oldu. Bu sayı ile birlikte Netflix bir önceki yıla göre yüzde 13,6’lık bir büyüme kaydetti. Yüzde 13,6’lık büyüme, 2021’in ilk çeyreğinde Netflix’e 7 milyar dolar kazandırdı. Birinci çeyrekte şirketin kârında ve abone sayısında bir artış görünürken, 2021’in ikinci çeyreği Netflix için durağan geçiyor. Netflix bu yıl 208.600.000 abone sayısına ulaşacağını tahmin ediyor. Şirket 2021 yılı için orijinal içeriklere 17 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı.

Netflix orijinal içerik

Netflix, yeni içeriklere çok fazla para harcayacak. Brezilya ve Hindistan dışında dünyadaki tüm Netflix yapımlarının çekimleri yeniden başladı. Netflix’te 2021 yılında bir önceki yıla göre daha fazla orijinal içerik olacak. Netflix’in yakında yayınlanacak olan orijinal içerikleri hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Netflix içerisinde gerçekleştirilecek yatırımcı toplantısının ardından orijinal içeriklerin neler olacağı duyurulabilir.

The post Netflix orijinal içerik sayısını artırmayı planlıyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments