Tuesday, October 3rd, 2023

Netflix’in Dota dizisinden sevindiren haber

Popüler oyunlar, dizi ve film uyarlamalarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri olan Dota: Dragon’s Blood, kısa süre önce Netflix‘te yayımlandı. Sekiz bölümden oluşan anime, ilk sezonu ile izleyicilerin beğenisini kazandı.

Valve ve Netflix ortaklığında yürütülen projeyi severek takip edenlere iyi haber geldi.

Netflix’ten 2021’de dev anime atağı geliyor

Dota: Dragon’s Blood, ikinci sezon onayı aldı

Müjdeli haber Dota’nın resmi Twitter hesabından geldi. İkinci sezon için resmi duyuruyu yapan şirket, “İkinci kitap geliyor. Dota: Dragon’s Blood dizisinin ikinci sezonu, yapım aşamasındadır.” açıklamasını yaptı. Ancak Valve henüz yapım aşamasından olan sezonla ilgili başka bir bilgi paylaşmadı.

Valve ve Netflix tarafından yaratılan dizinin yapımcılığını, en çok Thor ve X-Men: First Class’taki çalışmaları ile tanınan Ashley Miller üstleniyor. Proje, The Legend of Korra, Young Justice: Outsiders ve Netflix orijinal dizisi olan Voltron: Legendary Defender gibi yapımlar ile tanıdığımız Güney Koreli bir animasyon stüdyosu olan Studio MIR tarafından çekiliyor.

Dizi, aklı bir karış havada olan ejderha şövalyesi Davion’un maceralarını anlatıyor. Davion, ölümcül bir iblisi durdurmak için ejderha gücünü kullanmak zorundadır ve yol boyunca pek çok zorlukla karşılaşır. Bu macerada ona Mirana ve Marci eşlik ediyor.

Başka oyun uyarlamaları da yolda

Dota: Dragon’s Blood, son dönemde dizi ve film haline getirilen pek çok yapımdan biri. Yapım şirketleri, oyunların popülerliğinden yararlanarak daha çok izleyici kazanmak istiyor. Örneğin Sony ve HBO, PlayStation özel oyunu olan The Last of US dizisi üzerinde çalışıyor. Dizinin yapımcılığını, oyun serisinin de yaratıcısı olan Neil Druckmann ve Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin birlikte yürütüyor. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Game of Thrones, Narcos ve The Mandalorian dizisinden tanıdığımız Pedro Pascal, Joel karakterine hayat verecek. Ona Ellie olarak yine Game of Thrones dizisinden tanınan Bella Ramsey eşlik edecek.

Peki sizin oyunlardan uyarlanan yapımlar ile ilgili düşünceleriniz neler. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

The post Netflix’in Dota dizisinden sevindiren haber appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments