Tuesday, October 26th, 2021

Nexus Coin Nasıl Alınır?

Nexus, yenilikçi ve sorumlu değerlerden, kapsamlı teknolojiden ve her yerde bulunan, ücretsiz ve herkese açık olan temel bağlantı kalitesinden ilham alan ortak bir dünya vizyonuna sahip topluluk odaklı bir projedir. Nexus, 23 Eylül 2014’ten bu yana, ICO veya ön madencilik olmaksızın çıkarıldı. Platform, yaşamları basitleştirmek, toplulukları güçlendirmek ve işleri kolaylaştırmak için tasarlandı.

Nexus (NXS) Nedir?

Nexus, kayıt tabanlı bir işlem dijital makinesine güç veren, güçlü bir DApp ve birçok sektörde değer yaratan sözleşme platformu olarak hizmet veren yedi katmanlı bir yazılım yığınıdır. Geliştirmeye, şifreli iletişim, dijital tanımlayıcılar, tedarik zinciri, varlık yönetimi, kriptografi ve token’lar dahildir.

Nexus, kuantum sonrası imza şemalarını (FALCON) ve ‘İmza Zincirleri’ adı verilen bir teknoloji aracılığıyla otomatik anahtar yönetimi işlevlerini kullanıyor. Bu teknoloji, kullanıcıların hesaplarına bir kullanıcı adı, şifre ve PIN kodu ile erişmesine izin vererek anahtar yönetimi sorunlarını (wallet.dat) ortadan kaldırıyor.

Nexus tarafından geliştirilen ek teknoloji, yönetişim için Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO), kırılmaya karşı dirençli bir İşletim Sistemi olan Safenet, sharding, düşük gecikmeli işlem sonluluğu kullanan çok boyutlu bir zincirleme yapısıyla birbirine bağlanan merkezi olmayan bir uydu ve ağ içeriyor.

Platformun açıklamalarına göre NXS’nin oluşturulması, sıfır maliyetle üretilen ICO’lar aracılığıyla token’ların piyasaya sürülmesinden çok farklıdır. Bunun yerine NXS oluşturma süreci, her bir NXS kripto parasını oluşturmak için gereken fiziksel kaynaklar tarafından desteklenen para birimine temel bir değer veren madencilik (BTC’ninkine benzer) veya stake etmeyi gerektirir.

Bunlara ek olarak NXS almanın 3 yolu olduğu ifade ediliyor:

  • Nexus websitesi ile ya da borsalar aracılığı ile NXS coin satın alınabilir.
  • Staking ile NXS coin ödüllerinden yararlanılabilir.
  • Madencilik ile NSX coin’lere ulaşılabilir.

Yazının kaleme alındığı sırada 1,23 dolardan işlem gören Nexus Coin, NSX BTC işlem çiftinde de 0.00002109 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 86,104,789 USD işlem hacmi ile 377. sırada yer alan Nexus Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 9,922,911 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 6 Ocak 2018 tarihinde 15,86  dolar ile rekor kıran Nexus Coin, 29 Ağustos 2015 tarihinde 0,0007 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 70,031,441 adet Nexus Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 78.000.000 Nexus Coin’e ulaşması bekleniyor.

NXS Coin Nereden Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile NXS coin hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

NXS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından NXS Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak NXS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments