Saturday, April 20th, 2024

NFT Alım Satım Platformu OpenSea Son 48 Saatte 95 Milyon Dolarlık İşlem Hacmine Ulaşarak Rekor Kırdı

NFT Alım Satım Platformu OpenSea Son 48 Saatte 95 Milyon Dolarlık İşlem Hacmine Ulaşarak Rekor Kırdı

Önde gelen alım satım platformu OpenSea, iki günde 95 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşarak rekor kırdı. Bu miktar, OpenSea’nin 2020 yılı boyunca kaydettiği miktarın yaklaşık dört katına tekabül ediyor.

NFT alım satım platformu son aylarda, sanatçıların ve sanat meraklılarının küresel dijital sanat piyasasına katılan yatırımcıların sayısında önemli bir artışa tanık oldu.

Değiştirilmez tokenler, kripto alanında nispeten yeni bir varlık sınıfı olmasına rağmen, NFT piyasasına her gün milyonlarca dolar para girişi sağladığı için oldukça popüler bir hal aldı.

OpenSea’nin İşlem Hacmi Rekor Seviyeye Ulaştı

Dünyanın ilk ve en büyük NFT platformu olan OpenSea’deki ticaret hacmi, son 48 saatte 2020’deki yıllık ticaret hacminin dört katından fazla artış yaşayarak yaklaşık 100 milyon dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı.

OpenSea İşlem Hacmi 5 Kat Arttı

OpenSea’nin CEO’su ve kurucu ortağı Devin Finzer’in paylaştığı bir tweet’e göre, platform son iki gün içinde toplam 95 milyon dolarlık toplam işlem hacmi kaydetti. Finzer ayrıca bu miktarın, NFT piyasasının geçen yıl gördüğü yaklaşık 21 milyon dolarlık toplam işlem hacmini çok geride bıraktığını kaydetti.

Buna ek olarak Finzer NFT sektörünün potansiyelinden bahsetti ve bu büyük yükselişin, NFT piyasasının henüz erken aşamalarında olmasına rağmen, büyümesi için çok fazla yol katetmesi gerektiğini belirtti.

Sadece birkaç hafta önce OpenSea, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi turda en iyi yatırımcılardan 100 milyon dolarlık fon aldı. Önde gelen alım satım platformu fonu, uluslararası pazarlara açılmak ve platformunda birden fazla Blockchain ağını destekleyerek NFT’leri daha genel kullanıcılar için erişilebilir hale getirmek için kullanmayı planladığını bildirdi.

100 milyon dolarlık fon ile birlikte piyasa değeri 1,5 milyar dolara çıkan OpenSea’nin CEO, NFT’leri “yeni internet” olarak tanımlıyor ve daha fazla kullanıcıyı barındıracak şekilde platformunu ölçeklendirmeye devam ediyor.

NFT Piyasası Hızla Büyümeye Devam Ediyor

NFT, kripto para piyasasındaki en sıcak konular arasında yer almaya devam ediyor. Dijital sanat piyasasını hedefleyen NFT’ler dünyanın dikkatini çekti ve ICO’nun ABD’deki 2018 zirvesini geride bıraktı.

NFT’lerin, 2020’de popülerlik kazanmaya başlamasına ve 250 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşmasına rağmen, 2021’in ilk çeyreğinde bu tür koleksiyon satışlarının 2 milyar doları aştığı görüldü.

NFT’ler sahiplerinin, müzik, kültür ve hatta sporla etkileşim kurmalarına olanak sağlıyor. Sanatçılar, ünlüler ve spor takımları, kendi dijital sanatlarını başlatarak veya ilgili projeleri destekleyerek NFT dünyasına katılmak için acele ediyor. Ayrıca birkaç gün önce Amerikan profesyonel basketbol takımı New York Knicks, beş adet sınırlı sayıda 3D NFT Knicks biletini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Facebook Comments