Saturday, February 24th, 2024

NFT Çılgınlığı Bu Token’lara Rekor Getirdi!

Non-fungible token’lar (NFT) son zamanlarda rekor kıran multi-milyon dolarlık açık artırma satışları ile birlikte oldukça popüler hale geldiler. Cryptokitties, Axie Infinity (AXS) ve Aavegotchi (GHST) gibi projeler tanınmış NFT token’larından bazılarıdır ama son son günlerde yeni NFT projeleri de bu popülariteden paylarına düşeni alıyor.

NFT Token’ları Rekor Kırıyor

Chromia (CHR), Rarible (RARI) ve LUKSO (LYXe), son günlerde NFT’lerin son zamanlarda popüler olması ve blok zincirinin giderek daha yaygın hale gelmesiyle rekor seviyelere imza attılar.

Chromia, şu anda Ethereum (ETH) ağının üstünde çalışan ve Rell adlı yeni bir blok zinciri dili tarafından desteklenen halka açık bir blockchain platformudur. Elde edilen son verilere göre CHR fiyatı son 4 günde %900’den fazla arttı. 7 Mart’ta 0,066 dolardan işlem gören CHR fiyatı 11 Mart’ta 0,65 dolar ile kendi rekorunu kırdı.

Token’ın yükseliş hareketi, 9 Mart’ta multiplayer bir oyun olan My Neighbor Alice’in yerel token’ı olan ALICE’in 15 Mart’tan itibaren Binance’de listeleneceği duyurulduktan sonra başladı. Oyunun aslında Chromia üzerine inşa edilmiş olması token’ın yükseliş hareketini tetikledi.

CHR’nin yanı sıra rekor kıran bir başka NFT projesi de Rarible oldu. Protokole katılımı ödüllendirmek için RARI token’ını kullanan Rarible, NFT’ler için içerik oluşturucu odaklı bir piyasa ve yayın platform olarak karşımıza çıkıyor.

Elde edilen verilere göre RARI token 28 Şubat’ta 12,9 dolar bandında işlem görüyordu. Bir geri çekilme yaşamadan önce RARI’nin 10 Mart’ta 39,82 dolar ile kendi rekorunu kırdığı görülüyor. Dolayısıyla RARI kısa sürede 3 katın üzerinde artış yaşamış oldu.

Lukso’da Yeni Rekor

Lukso, şeffaflığı teşvik eden ve yeni sorumlu üretim ve tüketim biçimleri oluşturan fiziksel ve dijital tüketim malları için bir dizi standart ve çözüm sunduğunu iddia eden bir blok zinciri altyapısıdır.

Lukso platformunun yerel kripto para birimi olan LYXe 1 Mart’ta 6,94 dolardan işlem görüyordu. LYXe yaşadığı büyük artış ile 11 Mart’ta 25,78 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Dolayısıyla token 10 günde yaklaşık olarak %400 artış yaşamış oldu.

Facebook Comments