Sunday, December 3rd, 2023

Nokia X20’de Apple ve Samsung’dan kopya çekti

HMD Global şirketi bünyesinde olan Nokia, geçtiğimiz günlerde yeni X serisi akıllı telefonlarının lansmanını yaptı. Yeni serisi ile çıkışa geçmeyi amaçlayan şirket, herkesin merak ettiği bir konuda Apple ve Samsung’dan kopya çekerek tepki topladı.

Orta segmentte yer alan Nokia X20 ‘nin donanımsal özellikleri ile diğer rakipleriyle yarışa gireceği ön görülüyor. Ancak kutu içeriği olarak aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

Nokia yeni telefonundan şarj adaptörünü kaldırdı

Apple, iPhone 12‘nin kutusundan şarj cihazını kaldırarak çevresel bir adımın öncüsü olmuştu. Bu kararından dolayı herkesi şaşırtan ve büyük bir kesimin tepkisini toplayan Apple‘ı diğer üreticiler de takip etti.  Örneğin Samsung, Galaxy S21 ailesinin kutusundan şarj cihazını kaldırdı. Samsung‘tan sonra Apple ve Samsung’u ise Nokia, herkeste sürpriz etki yarattı.

Nokia’nın ürün sayfasında yer alan bilgiye göre, HMD Global‘in yeni Nokia X20 modelinin kutusundan şarj cihazı çıkmayacak. Çünkü sayfada duvar tipi şarj cihazının telefona dahil olmadığı bilgisi bulunuyor.

Nokia bu hareketi ile X20’nin ekolojik etkisini azaltmayı amaçladığını belirtiyor. Nokia’nın buradaki fikri, elektronik atıkları azaltmak. Bu aynı zamanda Apple’ın iPhone 12 kutusundan şarj cihazını kaldırırken bahsettiği çevresel nedenlerle örtüşüyor. Kutuda neyin olup neyin olmadığını bilmenin, bazı insanların satın alma kararını doğrudan doğruya etkilediği düşünülüyor.

The post Nokia X20’de Apple ve Samsung’dan kopya çekti appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments