Saturday, February 24th, 2024

Nominex, İnanılmaz Kazanç Oranına Sahip DeFi Token’ini Duyurdu

Kripto para borsası Nominex, kendi hizmet DeFi tokenini resmen piyasaya sürdü. NMX isimli kripto para birimi hizmet odaklı staking sunan dünyanın ilk borsa tokeni olarak da tarihe geçti. Normal şartlarda staking hizmeti genellikle DeFi yani merkezsiz finans uygulamalarında bulunuyor. Birçok kripto para yatırımcısı ise DeFi kullanımında yaşanan sıkıntılardan dolayı sorunlar yaşıyor. Nominex ise bunu sunan ve farklı adımlar atan ilk kripto para borsası olabilir. Kripto para yatırımcılarının NMX ile yapabilecekleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Bütün alım satım komisyonlarında %100 indirim kazanma
 • Günde 3 defaya kadar hiçbir ücret ödemeden kripto para çekme işlemi gerçekleştirme
 • Likidite için 72 yıllığına varlık ekleme ve karşılığında ödül elde etme
 • Referans programı için 10 farklı çeşitteki referans bonuslarına erişim elde etme
 • NXM kişisel staking havuzundan kendi payınızı elde etme
 • 3 farklı havuzdan oluşan ekstra bonus havuzundan size düşen geliri elde etme.

DeFi piyasası neden böyle bir CEX Tokenine İhtiyaç Duyuyor?

Nominex ekibi çok daha adil bir token dağıtım modeli için akıllı kontrat tabanlı ve popüler çiftçilik (yield farming) mekaniklerini içeren bir token tasarladı. Burada her şey tamamen şeffaf, önceden belirlenmiş ve hiç kimse tarafından manipülasyona uğramadan gerçekleşiyor. Nominex bu bağlamda hizmet odaklı staking’i başlattı ve yatırılan fonlara bağlı olarak kullanıcılara belirli bir partner veriliyor. Bu da borsanın kendisinin kullanılması sayesinde eşsiz bonuslar sunarak DeFi sektöründe bile merkezi borsaların önemini gösteriyor. Önemli olan durum ise bunun aslında bir token hizmeti değil, staking hizmeti olduğunun fark edilmesi. Yani burada hizmeti veren borsanın kendisi oluyor.

Kazanç Elde Edilebilecek 4 Havuz

Nominex, kullanıcıların 4 farklı likidite havuzundan kazanç elde edebilmesini sağlıyor. İlk 2 haftada ise maksimum sayıda token dağıtımı gerçekleştirilecek. Bu dağıtım, platformu ilk kullananlar ve benimseyenlere yönelik olacak. 490.000 NXM token ilk 2 haftada dağıtılacak. Bundan sonraki 2 haftada ise günlük olarak 40.000 NXM dağıtılacak. Bu promosyon dağıtımından sonra ise tokenlerin dağıtım sayısı kademeli olarak düşecek.

40.000 NXM tokeni şu şekilde ayrılacak:

 1. Kişisel Staking Havuzu – Kullanıcılar günlük NXM havuzundan kişisel staking karşılığında belirli bir kazanç elde edecek (kazanç burada sadece kişisel staking getirilerine bağlı olarak değişiyor). Staking, BSC blockchain ağı temel alınarak gerçekleştirilecek ve bütün kurallar akıllı kontrat içerisinde yazılı olacak.  Ekstra bonus havuzunda ise Nominex platformu üzerinde staking yapılabilecek. Bütün kurallar Nominex iş mantığı çerçevesinde merkezi olarak yapılacak ve aşağıdaki maddeler de bunlara dahil:
 2. Staking dönemi için bonus havuzu – Kullanıcılar devamlı olarak staking yaptıkları süreye bağlı olarak %20’ye kadar ek bonus elde edebilecek.
 3. Direkt referanslar için bonus havuzu – Kullanıcılar direkt referanslarından elde ettikleri getirinin fazlası karşılığında %5 ila %20 arasında ekstra kazanç elde edebilecek.
 4. Takım ile yapılan staking için bonus havuzu – 00.00 UTC itibarıyla borsa zayıf takımı seçerek onlara elde ettikleri ödül tokenlerinin %20’sine kadar kredi veriyor. Buna ek olarak takım staking gelirine %100’e varan oranlarda ekstra bonus veriliyor.

NMX Üzerinde Takım İle Staking Yapma

Nominex kripto para borsası üzerinde takım ile beraber staking yaparak daha fazla kazanma özelliği sadece bu platforma özgü. Bu sayede bir projeye katılan ve staking yapan insanlar başka birisinin referans linki ile takım oluşturabilecek. Referans linkini kullanan kişiler de staking yapacağı için kazançlar şu şekilde ortaya çıkacak:

 • Coin’in fiyatında ortaya çıkan yükseliş
 • Kişisel staking
 • Takım ile yapılan staking.

Token ve ödül dağıtım sistemi 72 yıl hesaplanarak tasarlandı ve bunca süre boyunca dünyanın en büyük referans sistemi oluşmuş olacak. Kullanıcılar kendi referans linklerini başkalarının kullanımına verecek ve bu kullanıcılar da söz konusu link ile başkalarını bu sistemin içerisine dahil edebilecek. Kullanılan ilk link ise devamlı olarak başka kullanıcıların referanslarından faydalanılmasını sağlayacak. Kullanıcılar da bu devamlı büyüme etkisi sayesinde kişisel olarak bile tanımadığı kullanıcılardan referans bonusu elde edebilecek. Bu gelir ağacında 20 veya 2000 seviye olacak ve yıllar boyunca devamlı büyüyecek.

Nasıl Kazanç Elde Edeceksiniz?

Ödül sistemi takım ile yapılan staking bonuslarından ve sizin ortağınızın masraflarından oluşuyor. Bonustan elde edilebilecek kazanç ise bulunduğunuz seviyeye ile stakelediğiniz NMX tokenlerine göre değişiyor. Ortaklık seviyesi ne kadar yüksekse bonus da o kadar fazla olur.

1-Kişisel tavsiyes bonusu 

Direkt olarak referans olduğunuz kişilerden %20 ila %40 oranında referans geliri kazanın. Direkt referanslarınızın komisyonlarının %40’ını kazanırsınız.

2-Direkt referans staking bonusu

Direkt referanslarınızın staking ile elde ettiği tokenlerinin %5’i ile %25’ini kazanırsınız.

3- Takım staking bonusu

Normal takım staking bonusuna ek %100’e varan bonus kazanırsınız.

4-İkili bonus

Zayıf düştüğünüz dönemde %5 ila %20 arasında ödenmiş komisyon bonusu kazanırsınız.

5- Liderlik bonusu

Sizin referansınız ile katılan her takımdan %10 (2,5 USDT) bonus kazanırsınız.

6- Başarı bonusu

Ortaklık seviyesine göre belirli bir sürede 500 takım döngüsünü tamamlama durumunda 5.000 dolara kadar ödül kazanırsınız.

7- Hızlı başlangıç bonusu

İlk takım bonusunuzu (25 USDT) kayıttan sonraki ilk 7 günde elde ederseniz daha sonra 50 USDT değerinde bonus kazanırsınız.

8- Takım yardımı bonusu

Eğer ilk 7 günde ilk takım bonusunu kazanan (25 USDT) ortakları platforma davet etmişseniz siz de yardım bonusu olarak 25 USDT kazanırsınız. Aynı zamanda ortağınız da bu bonusu kazanır.

9- Alım satım komisyon indirimi

%100’e varan indirim kazanırsınız.

10- Komisyonsuz kripto para çekme bonusu

Günde 3 defaya varacak şekilde kripto paralarınızı ücretsiz çekebilirsiniz.

NMX/USDT likidite havuzu PancakeSwap, tabanlı olarak gerçekleştirilecek. Bu da kullanıcıların komisyon indirimi kazanmasını ve işlemleri hızlı yapmasını sağlayacak. PancakeSwap, tamamen Uniswap algoritmasını kullanan ancak Binance Smart Chain üzerinde kurulu bir platformdur.

Şirket Hakkında

Nominex, kripto para alım satımı, eğitimi, kripto para turnuvalarına katılım ve pasif getiri elde etme konularında en iyi platformlardan birisi konumunda. Yeni başlayan kripto para yatırımcıları için ideal olan bu platformda itibari para desteği bulunuyor ve KYC gerekmiyor. 3 yıldır piyasada olan Nominex bu yönüyle yatırımcılara da güven veriyor.

Nominex kripto para borsası bunlara ek olarak şunları da sunuyor:

-Ücretsiz 10 adet eğitim dersi

-Combo: eğitim ve USDT ile gerçek ödüller verilen risksiz alım satım turnuvaları.

-Kripto para sektörüne yeni girenler için güvenilir fonlar kaldıraçlı işlemler konusunda en iyi seçeneği sunmakta. Hiçbir faiz veya teminat gereksinimi de bunlarda bulunmuyor.

İletişim:

Telegram

Twitter

Facebook Comments