Sunday, April 21st, 2024

Norveç Merkezli Dev Firma Aker ASA’dan Önemli Bitcoin Hamlesi

Oslo merkezli dev firma Aker ASA, lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım kararı aldı. Milyarder Kjell Inge Roekke’nin sahibi olduğu Aker ASA, yeni yatırım kuruluşu Seetee’yi tanıttı.

Aker ASA’nın Bitcoin Hamlesi

Oslo borsasında listelenen Aker ASA, Bitcoin yatırımlarına, kripto projelerine ve BTC destekleyen şirketlerle işbirliği amaçlı yeni bir şirket kurdu. Yeni kurulan şirket Seetee, Bitcoin ekosisteminde çalışmalarını sürdüren diğer şirketlerle ortalık kurmayı hedefliyor.

Şirket yetkililerinin resmi basın açıklamasına göre, Seetee’nin başlangıç sermayesi 58 milyon dolar olarak belirlendi. Aker ASA, yeni Bitcoin birimlerinin kripto para piyasasında önde gelen majör oyuncularla ortaklık kurmayı hedeflediğini belirtti. Seetee kuruluşunun akabinde Blockstream ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Ayrıca Seetee, Bitcoin madencilik endüstrisi hakkında çalışmalarını sürdürüyor.

Aker ASA Başkanı ve CEO’su Oyvind Eriksen şirketin yatırım kararı hakkında şunları aktardı:

Seetee’nin piyasa faaliyetlerine başlamasıyla birlikte Aker Grubu, yazılım ve fintech alanında yeni bir hamleye imza attı. Bitcoin (BTC) ve Blockchain teknolojisinin potansiyel fırsatları konusunda çok heyecanlıyız. Bitcoin ve kripto para sektörüne katkıda bulunmak istiyoruz. Bu teknolojiler, günlük hayatımızdaki uyumsuzluğu azaltma, dijital odaklı ekonomilerimizin güvenliğini geliştirme ve inovasyon çalışmaları için yeni iş modellerinin kilidini açma potansiyeline sahip.

Çinli Bitcon Madencileri Avrupa’ya Göç Ediyor

Bir analize göre, Çin’deki Bitcoin madencileri düşük elektrik fiyatları nedeniyle Avrupa ülkelerine göç etmeye başladı. Özellikle İskandinavya bölgesindeki İsveç ve Norveç göç alan ülkelerde başı çekiyor. Ayrıca birçok Avrupa merkezli şirket Bitcoin madenciliği fırsatlarını keşfetmeye başladı. Blockstream CEO’su Adam Back bu konuda hakkında şunları kaydetti: ” Aker ASA’nın Bitcoin ekosistemine katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Seetee ile, Bitcoin madenciliği ve yan zincir projeleri üzerinde yakın bir çalışma gerçekleştireceğiz. Aker Grubun küresel güç altyapısı ve zengin deneyimleri ile birlikte güzel bir ortaklık çalışması yürüteceğimize inanıyorum. “

Facebook Comments