Wednesday, October 4th, 2023

Nvidia’dan Unity için DLSS desteği

Nvidia, popüler oyun motorlarından olan Unity için yerel DLSS (Derin öğrenme destekli süper örnekleme) desteği getireceğini duyurdu. Böylece Unity geliştiricileri desteği oyunlarında kolayca uygulama olanağı bulacak.

GeForce Experience’a optimize etme özelliği geldi

Nvidia Unity kullanan geliştiricilere yakınlaşmaya çalışıyor

Popüler oyun geliştirme motoru Unity, 2021‘in sonundan itibaren Nvidia‘nın DLSS (Derin öğrenme destekli süper örnekleme) desteğini alacak ve geliştiricilerin özelliği oyunlarında kolayca uygulamalarına olanak tanıyacak.

GameSpot’un haberine göre, Nvidia‘nın GTC 2021 etkinliğinin bir parçası olarak yaptığı duyuruda firma, tescilli AI destekli alt örneklemenin, ışın izlemeden yararlanan Unity motoru için daha iyi performans sağlayacağını belirtti. Firma böylelikle geleneksel ızgaralanmış grafikler kullanan oyunlarda gözle görülür bir performans artışı görmeyi umuyor.

nvidia-unity-icin-yerel-dlss-destegi-getiriyor

Kısa bir süre önce Unreal Engine motoruna geliştirme eklentisi olarak eklenen DLSS, yeni desteğiyle sektöründe en yaygın kullanılan oyun motorlarından ikisiyle teknolojisini paylaşmış olacak. Bu da PC’de oynanan oyunların büyük çoğunluğunun DLSS‘yi destekleyeceği anlamına geliyor. Ayrıca gelişme, oyunları performans kazanımları için küçültmeye ve Nvidia‘nın makine öğrenme algoritmasının görüntüsü görüntüyü minimum görsel etki ile yükseltmesine olanak tanıyacak.

Facebook, yüzde 100 yenilebilir enerji hedefine ulaştı

Araç Nvidia GPU satın alımının arkasındaki en büyük destekçilerden biri olarak görülüyor. Öyle ki, AMD bu teknolojinin kendi versiyonunu planlıyor ve en son RX 6000 serisi kartlarına entegre olacak şekilde yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi umuyor.

The post Nvidia’dan Unity için DLSS desteği appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments