Friday, October 22nd, 2021

Ocean Protocol Coin Nasıl Alınır?

Ocean Protocol, bireylerin ve işletmelerin ERC-20 tabanlı veri token’ları kullanarak verilerinin değerini kolayca ortaya çıkarmasına ve ondan para kazanmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir ekosistemdir.

Ocean Protocol (OCEAN) Nedir?

Ocean Protocol aracılığıyla, yayıncılar gizlilik ve kontrolü korurken ve verilerinden para kazanabilirken, tüketiciler artık önceden bulunmayan veya bulunması zor olan veri kümelerine erişebilir. Bu veri kümeleri, satın alınabilecekleri ve daha sonra tüketilebilecekleri veya satılabilecekleri Ocean Market’te keşfedilebilir.

Ocean Protocol’de, her veri hizmeti, bir veri kümesini sarmak veya veri işlemden veri hizmetine dönüştürmek için kullanılan benzersiz bir veri token’ı ile temsil edilir. Bu esasen üçüncü tarafların, verilerin güvenli bölgeden hiç ayrılmadan veriler üzerinde işlem yapmasına olanak tanır.

OCEAN, Ocean Market’te temel değişim birimi olarak veri alıp satmanın yanı sıra topluluk yönetişimi ve veriler üzerinde staking çin kullanılan bir yardımcı program token’ıdır. Bu veri token’larının fiyatı, veri token’ının fiyatını arz ve talebe göre alınıp satılırken ayarlayan bir OCEAN-datatoken AMM havuzu tarafından belirlenir.

OCEAN token sahipleri, token’larını Ocean Market’teki veri setlerinde stake ederek doğrudan datatoken ekonomisine katılabilirler. Staker’lar daha sonra seçilen OCEAN-datatoken havuzunda likidite sağlayıcıları haline gelir ve havuz tarafından üretilen işlem ücretlerinin bir kısmını kazanır.

Bunlara ek olarak Ocean Protocol, yüksek teknoloji işletmeleri geliştirme ve büyütme konusunda birlikte zengin deneyime sahip deneyimli bir danışman ve girişimci grubu tarafından 2017 yılında ortak kuruldu.

Ocean Protocol çekirdek ekibinde, deneyimli bir uluslararası proje yöneticisi ve BigchainDB’nin şu anki CEO’su olan Bruce Pon, deneyimli bir mühendis ve yapay zeka uzmanı olan Trent McConaghy hem Ocean Protocol hem de BigchainDB’de pazarlama direktörü olan Cristina Pon ve üst düzey rollerde 20 yıldan fazla teknik ve yönetim tecrübesine sahip Razvan Olteanu bulunuyor.

Ocean Protocol coin yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 660,442,896 dolar ile 101. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 1,58 USD ile işlem gören Ocean Protocol coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 660,442,896 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.00002685 BTC ile işlem gören Ocean Protocol coin, 10 Ağustos 2019 tarihinde 0,0136 dolar ile dip seviyeyi görürken 7 Mart 2021 tarihinde 1,67 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 419,026,837 adet OCEAN Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.410.000.000 OCEAN Coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

OCEAN Coin Nereden Alınır?

OCEAN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

OCEAN Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından OCEAN Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ya da BUSD alarak OCEAN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments