Sunday, December 10th, 2023

Odaş Elektrik’ den fiyat hareketliliğine ilişkin açıklama!

Odaş Elektrik bugün Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildiride fiyat hareketlerine ilişkin olarak şirkete bağlı bir olumsuz durum bulunmadığını açıkladı.

Şirket son günlerde hisse fiyatlarında oluşan hareketlilik ile ilgili olarak şirketin mevcut faaliyetlerine devam ettiğini, Çan2’nin halka arzı, Özbekistan’da devam eden 174 MW kurulu güce çıkarılan Urfa Doğalgaz Çevrim Santrali’nin relokasyon projesi ve değerli metal madenciliği kapsamında altın ve değerli metal ruhsat alanı içinde çevre ile azami oranda etkileşimi daraltacak revize çalışmalar  şirketin karlılığını da olumu etkileyeceğini açıkladı.

Yapılan KAP bildirisinde aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Şirketimizin mevcut faaliyetleri, normal ve planlı bir şekilde seyretmekte olup, son günlerde yaşanan fiyat hareketlerine ilişkin olarak şirketimiz nezdinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Bu çerçevede şirketimizin faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecek şekilde iştirakimiz Çan2’nin halka arzının son aşaması, Özbekistan’da devam eden 174 MW kurulu güce çıkarılan Urfa Doğalgaz Çevrim Santrali’nin relokasyon projesi ve değerli metal madenciliği kapsamında altın ve değerli metal ruhsat alanı içinde çevre ile azami oranda etkileşimi daraltacak revize çalışmalar ve diğer tüm faaliyet karlılığımızı ilgilendiren çalışmalar da olumlu ve normal olarak devam etmektedir.

Geçtiğimiz iki günü taban kapatan hisse bugün 2,63TL’den işlem görmeye başladı.

Hissenin haftalık grafiği

Ortalama 3 aylık hacmi 167.788.543 lot olan hisse yıllık %60,25 artış, aylık %23,89 düşüş göstermiştir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

The post Odaş Elektrik’ den fiyat hareketliliğine ilişkin açıklama! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments