Monday, April 15th, 2024

Ödeal, 60.000 Üye İşyerini Aştı

Ödeal; 2021 ikinci çeyrek finansal sonuçlarına göre, 81 ilde 64 sektörde hizmet vererek, 60.000 üye işyerini aşma başarısı gösterdi.

2014 yılında Türkiye’yi Cepte POS ile tanıştıran lider elektronik ödeme şirketi Ödeal; 2021 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

%500’e yakın büyüme

Ödeal, bu yılın ikinci çeyreğinde 60.000 üye işyeri sayısını aştı. İşlem adedi kriterinde ise %490 gibi büyük bir artış gerçekleştiren Ödeal, işlem hacmini de %156 artırdı. Ödeal’ın toplam üye işyeri sayısının %85’ini bireysel girişimciler ve şahıs şirketleri; geri kalan %15’lik kısmını ise limited şirketler ve kooperatiflerle, dernekler oluşturuyor.

Ödeal’ın ikinci çeyrek sonuçlarında, il bazlı kriterde sırasıyla, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya ilk beşte yer alırken; sektör bazlı kriterde ise, yine sırasıyla, “Lokanta-Restoran-Cafe”, “Giyim-Tekstil-Tuhafiye”, “Bilgisayar-Bilişim-Web Hizmetleri”, “Alışveriş Merkezleri-Toptancılar-Marketler-Tekel Bayii-E-Ticaret” ve “İnşaat yapı ve malzeme” sektörleri ilk beşte yer aldı.

Ödeal, 28.7 milyon TL’lik yabancı yatırım aldı

Ödeal ayrıca, bu yılın ikinci çeyreğinin sonlarına doğru dünyanın da ilgisini çekti. İngiliz “SPG Holdings”, toplam hisselerin %9,9’una sahip olmak için Ödeal’a 28.7 milyon TL yatırım yaptı. Bu yatırımdan sonra Ödeal’ın değeri 290 milyon TL’ye ulaştı. Yeni yatırımın, Ödeal’ın süregelen organik büyümesini hızlandırmak ve hedef kitlesine sunduğu çözümleri zenginleştirecek yatırım fırsatlarını değerlendirmek için kullanılması planlanıyor. Ödeal, kurucusu Fevzi Güngör’ün Genel Müdürlüğü’nde büyüme yolculuğuna devam edeceği de ifade edildi.

Firma olarak 7 yıl içinde 60.000 üye işyerini aşma başarılarına dikkat çeken Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör, şöyle konuştu;

“Elbette gösterdiğimiz bu başarı yabancı yatırımcıların da ilgisini çekti. “SPG Holdings”’ gibi bizim alanımıza yatırım yapma konusunda uluslararası deneyimi olan bir kurumdan yatırım almak bizim için ayrıca önemliydi. İlerleyen dönemde SPG Holdings’in ek yatırımları olacaktır ve başka global yatırımcıların da ilgisini çekeceğimizi düşünüyorum.”

Ödeal, 60.000 Üye İşyerini Aştı – Türk İnternet.

Facebook Comments