Monday, April 15th, 2024

Ödeme Devi, Dünya Çapındaki Kripto Para Hizmetini Genişletme Planına Başladı

Ödeme devi PayPal, kriptoyla ilgili hizmetlerini genişletmeye yönelik yeni bir adım attı. Şirket, Birleşik Krallık lokasyonuna yoğunlaşarak buradaki çalışmalarını hızlandırdı.

PayPal Kripto Operasyonlarını Birleşik Krallık’ta Yoğunlaştırdı

Kripto para birimlerinin benimsenme oranlarını gözlemleyen ödeme devi PayPal, kripto para ile ilgili hizmetlerini genişletmeye hazırlanıyor. Medyaya yansıyan son bilgilere göre küresel ödeme sağlayıcısı PayPal, Dublin ve Dundalk ofislerinde çeşitli kripto odaklı pozisyonlarına çalışan arıyor.

Bildirilen verilere göre şirket iş geliştirme, uyum ve kara para aklamayla mücadele departmanında yeni işe alımlar planlıyor. Uzmanlar, dünya çapında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin hızla artan benimsenme oranlarına uygun olarak bu adımın gerçekleştiğini belirtti.

PayPal, Dünya Çapında Kripto Hizmetlerini Genişletiyor

PayPal, Ekim 2020’de ABD’li yatırımcılar için kripto para hizmetlerini tanıtarak doğrudan PayPal dijital cüzdanından kripto para alım satımı yapmalarını sağladı. Bununla birlikte şirket, 2021’in ilk yarısına kadar seçilen uluslararası pazarlarda genişletme planına da başladı.

PayPal CEO’su Dan Schulman, geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta kripto para hizmetinin genişletildiğini kaydetti. Schulman, Bitcoin (BTC) hakkında her zaman olumlu söylemleriyle biliniyor. Başarılı CEO, kripto para piyasası değerinin 2.6 trilyon dolara tırmanmasının akabinde şirketin tüm altı aylık beklentilerini aştığını belirtti.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, 29 Haziran tarihinde 40.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesini kırmıştı. BTC, ağustos ayına güzel bir başlangıç yapmış olsa da an itibarıyla 40.000 doların altında 39.500 dolar civarlarında işlem görüyor. BTC, geçen hafta %20 yükselmiş olsa da analistler, mevcut rallinin soluklanma evresine geçildiğini kaydetti.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in 40.000 doların altına sarkmasıyla panikleyen yatırımcılar için uzmanlar, liderin hedef yolculuğuna bağlı kaldığını belirtiyor. Kripto para piyasasının toplam değeri gün içinde %2,17’lik artışla 1.61 trilyon dolar olarak kayıtlarda yer aldı.

Öte yandan en büyük altcoin Ethereum, 2.500 dolar seviyelerinde işlem görürken, XRP 0.74 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürdü.

Facebook Comments