Tuesday, April 16th, 2024

Öğrenci ve Girişimcilere Büyük Fırsat Sunan Student Coin Nedir?

Son birkaç yıldır şirketler işe alım yaparken yüksek lisans eğitimi görmüş kişilere daha büyük ilgi gösteriyor. Bu da öğrencilerin eğitimleri için normalde olduğundan çok daha fazla para harcamasına sebep oluyor. Dolayısıyla öğrencilerin ileride daha iyi konumlarda çalışabilmek için daha fazla paraya ihtiyacı oluyor.

Bu noktada, son zamanlarda ekonomide yaşanan zorluklar sebebiyle öğrenciler, bankalara bağlı olmayan alternatif çözümler aramaya başladılar. Hatta sadece öğrenciler değil hemen herkes artık bankalara bağlı olmadan maddi ihtiyaçlarını karşılamanın yollarını arıyor. Örneğin; iş fikirlerini hayata geçirmek için para toplamakta zorlanan girişimcilerin de alternatif seçeneklere ihtiyacı var. Banka uygulamalarının tutarsız olduğu ve start-up programlarının çok rekabetçi oldukları düşünüldüğünde aslında bu arayış olağan bir arayış halini alıyor.

Student Coin Nedir?

Kripto para birimleri her geçen gün daha popüler hale geliyor ve yukarıda bahsi geçen ihtiyaçları karşılamak isteyen kişiler banka dışı alternatif olarak kripto para birimlerini ve kripto paraların sunduğu avantajları değerlendirebiliyor.

Çünkü sadece kripto para birimlerine olan güvenin artması bile insanları hem mali konularda hem de verilerinin korunması konusunda daha güvenli hissettiriyor. Student Coin ve proje ekibi ise hem öğrencilerin hem girişimcilerin maddi konularda yardımına koşmayı hedefliyor.

Student Coin, kripto para birimlerinin işlevselliğini artıran, Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir ekosistem. Proje, üniversite düzeyinde öğrencilerin ve tüzel kişilerin fikirlerini finanse etmek için token oluşturması ve yukarıda bahsi geçen kaygılardan kurtulması için tasarlandı.

Student Coin, yüksek potansiyele sahip 500’den fazla akademik kurum tarafından tanınmış olup çalışmaları yakından izlenmektedir. Stanford, Harvard ve Newcastle gibi önemli üniversiteler, Student Coin’i destekleyen önemli kuruluşlardan sadece birkaç tanesi.

Student Coin’in Avantajları

Student Coin kullanıcılarına halihazırda var olan iki özellik ve 2021 yılının 3. çeyreğinde aktif olacak iki özellik olmak üzere 4 önemli avantaj sunuyor:

  • Kripto Eğitim Programı: Program, Blockchain teknolojisi ile ilgili temel özelliklerden en etkili kripto para birimleri hakkındaki çalışmalara kadar değişen beş bölümden oluşuyor. Programı tamamlamak için kullanıcıların program içindeki sınavları geçmesi gerekiyor. Kripto öğrenme programı halihazırda Student Coin platformunda kullanıcılara sunuluyor.
  • Oylama Seçeneği: Kullanıcılar bu seçenek ile proje uygulama kararlarına oy verme, çoklu dilekçe imzalama ve hatta platformun temel para birimi olan STC token’ını tutarak üniversite seçimlerine katılma hakkına sahip oluyor. Oylama seçeneği de halihazırda Student Coin platformunda kullanıcılara sunuluyor.
  • Borsa Platformu: Borsa ile yıllar içinde STC tabanlı token’ların değerinin artırılması hedefleniyor. Borsa, 2021 yılının 3. çeyreğinde kullanıcılara sunulacak bir özellik.
  • Kişisel Token’lar: Kullanıcılar, bu token’ları geniş teknik bilgi olmadan oluşturabilir ve etkileyici bir gelir stratejisine ya da kitle fonlaması kapısını açabilirler. Kişisel token’lar, 2021 yılının 3. çeyreğinde kullanıcılara sunulacak.

Student Coin Nasıl Çalışıyor?

Platformda her öğrenci kendi token’ını oluşturabilir ve satış için piyasaya sunabilir. Bu token’lar daha sonra diğer kullanıcılar tarafından satın alınır ve öğrenciye eğitim için ihtiyaç duyduğu parayı verir. Mezun olup işe girdiğinde ise öğrenci krediyi geri öder. Bu yaklaşım, öğrencilere fon sağlarken faiz oranlarında veya bankanın operasyonlarında büyük değişiklik korkusunu ortadan kaldırır.

Ayrıca kendi şirketlerini kurmak için finansman isteyenler de bu yaklaşımı kullanabilirler.

Student Coin’in açıklamalarına göre, son yıllarda kripto alanı çok değişti. Zeki beyinler yeni Blockchain teknoloji uygulamalarını keşfettikçe, ekonomi dengesini yeniden kazanacak ve daha iyi bir yaşam tarzına sahip olacağız.

Student Coin Nasıl Alınır?

1 Şubat 2021’de başlayan ICO süreci Nisan 2021 sonuna kadar devam edecek. Şu anda 4 Milyon $’ın üzerinde yatırım toplamayı başaran proje, diğer ICO’lardan farklı olarak 100 Bin $’lık fazlar halinde devam ediyor ve toplam 100 fazdan oluşuyor. Her fazda 100 bin $lık STC Token satışı gerçekleşiyor. Bir sonraki fazda token fiyatı artıyor. Kendi siteleri üzerinden gerçekleştirilen satışlara buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments