Saturday, September 23rd, 2023

OMG Network Coin Nasıl Alınır? 

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum blok zinciri için oluşturulmuş, gözetim dışı, katman-2 ölçekleme çözümüdür. Bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak OMG Network, kullanıcıların ETH ve ERC20 token’lerini doğrudan Ethereum ağında işlem yaparken olduğundan çok daha hızlı ve daha ucuza aktarmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

OMG Network (OMG) Nedir?

OMG Network, şu anda dünyanın dört bir yanına dağılmış 50’den fazla çalışandan oluşan bir ekipten ile hayatına devam ediyor. Tayland doğumlu Vansa Chatikavanij tarafından kurulan OMG, daha önce Omise Holdings olarak bilinen Tayland merkezli bir fintech firması olan SYNQA’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

Ağ, OMG Network’teki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanılabilen ve sonunda staking’i yapılacak olan OMG yardımcı program token’ı tarafından desteklenmektedir. OMG, ödüller karşılığında ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor.

OMG Network, Ethereum’un önemli hız ve maliyet engellerinin, ana akım işletmelerin ürünlerini ve uygulamalarını ağ üzerinde oluşturmadan önce aşılması gerektiğine inanıyor.

Bu nedenle OMG Network projesi, Ethereum’u aynı anda karbon ayak izini azaltırken ölçeklemek isteyen işletmeler ve projeler için daha çekici hale getirmeye yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Bunu, Ethereum’a kıyasla elektrik kullanımını %99’a kadar azaltmaya ve ücretleri yaklaşık üçte iki düşürmeye yardımcı olan plazma tabanlı yan zincir çözümüyle başarırken, varlıkların temel Ethereum ağı tarafından güvende kalmasını sağlar.

Platformun kendisi, 2017 ICO’su sırasında elde edilen 25 milyon dolarlık fonla destekleniyor. Ayrıca OMG Network ana şirketi SYNQA, kısa süre önce C Serisi finansman olarak 80 milyon dolar daha topladı ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation da dahil olmak üzere birkaç büyük yatırım şirketi tarafından desteklendi.

OMG Network coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 821,856,233 dolar 89. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 5,86 USD ile işlem gören OMG Network Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 356,519,595 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.0001012 BTC ile işlem gören OMG Network Coin, 16 Temmuz 2017 tarihinde 0,3197 dolar ile dip seviyeyi görürken 8 Ocak 2018 tarihinde 28,35 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 140,245,398 adet OMG Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 140,245,398 OMG coin olduğu ifade ediliyor.

OMG Coin Nereden Alınır?

OMG Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

OMG Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından OMG Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), BUSD ve Ethereum (ETH) alarak OMG işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments