Saturday, February 24th, 2024

Orion Protocol Coin Nasıl Alınır?

Orion Protocol, birden fazla kripto borsasının likiditesini, tüm dijital varlık pazarına tekil, gözetim dışı bir merkezi olmayan bir platformda toplamak için tasarlandı. Merkezi olmayan finans (DeFi) alanının bazı önemli sorunlarını çözmek amacıyla 2018’de kuruldu ve 2020’de Alexey Koloskov tarafından başlatıldı.

Orion Protocol (ORN) Nedir?

Orion, kripto borsalarının çoğunda likidite eksikliği ile ilişkili karlı işlemler gerçekleştirmenin zorluklarını çözmeyi hedefliyor. Bu, hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalar için geçerli. Orion’un buna çözümü, borsaların emir defterlerini kullanımı ve anlaşılması kolay tek bir terminalde toplamaktır.

Orion Protocol’ün amacı, kullanıcıların yatırımlarından en iyi getiriyi elde etmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda birden fazla borsa kullanma ile ilgili riskleri azaltmaktır.

Orion Protocol, kripto piyasasında birden fazla borsada sunulan likiditeyi toplayarak ve bunu tek bir evrensel API’de sergileyerek çalışır. Bu API, birden çok emir defterini birleştirir ve kullanım kolaylığı için kolaylaştırır.

Orion Protocol ayrıca, kullanıcıların borsalardaki faaliyetlerini izlemelerine ve kaydetmelerine olanak tanıyan, onlara fırsatlar için alarmlar kurma ve varlık yönetimini otomatikleştiren bir portföy yönetimi uygulaması sunar.

Ek olarak Orion, kullanıcıların kolayca erişip satın alabileceği merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için bir piyasa yeri sağlar.

Orion Token (ORN), ERC-20 standardına dayanan Orion Protokolünün yerel fayda token’ıdır. Arzı 100.000.000 ORN ile sınırlıdır. ORN, Orion Terminalinde ve merkezi olmayan aracılık için kullanılabilir.

ORN coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 569,910,745 dolar ile 214. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 27,41 USD ile işlem gören ORN Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 58,098,273 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.0004725 BTC ile işlem gören ORN Coin, 16 Temmuz 2020 tarihinde 0,5363 dolar ile dip seviyeyi görürken 19 Mart 2021 tarihinde 28,21 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 20,794,000 adet ORN Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 100.000.000 ORN coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

ORN Coin Nereden Alınır?

ORN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ORN Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ORN Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alarak ORN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments