Sunday, April 14th, 2024

Özak GYO, sektörünün en yüksek kredi notunu aldı

ÖZAK GYO uzun vadeli ulusal notu ‘AA (Trk)’ ve kısa vadeli ulusal notunu ise ‘A-1+ (Trk)’ olarak açıklandı. Böylece özel sektör gayrimenkul yatırım ortakları arasında en yüksek kredi notuna sahip şirket oldu.

Özak GYO, ulusal ve uluslararası ölçekte yatırım yapılabilir kategorisindeki konumu yükseldi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR-Eurasia Rating, Özak GYO için yürüttüğü kredi derecelendirme sürecini tamamlayarak şirketin uzun vadeli ulusal notunu ‘AA (Trk)’ ve kısa vadeli ulusal notunu ise ‘A-1+ (Trk)’ olarak belirledi. Notlara ilişkin görünümleri ise ‘stabil’ olarak açıklandı JCR-Eurasia Rating’in değerlendirme notunun açıklanmasıyla birlikte Özak GYO, gayrimenkul yatırım ortakları arasında kredi notu en yüksek olan özel sektör temsilcisi konumuna geldi.

“ÜLKEMİZİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ”

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “İyi çeşitlendirilmiş portföy yapımız sayesinde sağlam bir finansal yapımız ve nakit akış gücümüz var. Gayrimenkul portföyümüzün önemli bir bölümü kira geliri getiren gayrimenkullerden oluşuyor. Uzun vadeli ulusal notumuzun ‘AA (Trk)’, kısa vadeli ulusal notumuzun ise ‘A-1+ (Trk)’ olarak artırılması şirketimize duyulan güveni bir kez daha pekiştirdi. Yükselen kredi notumuzla birlikte Emlak Konut GYO ve Halk GYO’nun ardından genel sıralamada kredi derecesi en yüksek üçüncü gayrimenkul geliştiricisi olurken, özel sektör temsilcisi gayrimenkul geliştiriciler arasında ise birinci sıraya yerleşme başarısı gösterdik. Başarılarımızı sürdürülebilir bir zeminde yönetmek adına pandemi döneminde bile yeni projeler üretme konusunda çalışmalarımızı sürdürdük ve pandeminin güç koşullarında konumumuzu güçlendirme başarısı gösterdik. Kurum kültürümüz ve yıllara dayanan bilgi birikimi ve uygulama pratiğimiz sayesinde bugüne kadar konut, ticari alanlar, otel ve ofis alanında birbirinden nitelikli gayrimenkul projeleri ürettik ve gelecekte de üretmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilir gelir yaratma üzerine kurulu iş modelimiz sayesinde doğru zaman, doğru lokasyon ve doğru konseptteki projelere ağırlık vereceğiz. Ülkemizin potansiyeline inanıyoruz. Özellikle gayrimenkul sektöründe bizim gibi ihtiyaca yönelik doğru projeler üreten, öngörülü stratejilerle, geniş portföye ve güçlü finansal yapıya sahip firmalara talep her zaman var. Orta ve uzun vadede gelirlerimizin artması, beraberinde yeni istihdam olanaklarının oluşturulması ve ülkemiz ekonomisi için yeni değerler yaratılması şirketlerimiz için öncelik olmaya devam edecek” dedi.

JCR-Eurasia Rating’in Özak GYO için 2019 yılında açıkladığı kredi notu ise Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘A+ (Trk)’, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise ‘A-1 (Trk)’ şeklinde gerçekleşmişti. İki yıla yakın bir süredir dünya gündemini meşgul eden pandemiye rağmen Özak GYO pozisyonunu korumakla kalmayıp kredi notunu da yükseltmeyi başardı.(ekonomist)

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

The post Özak GYO, sektörünün en yüksek kredi notunu aldı appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments