Sunday, April 21st, 2024

PancakeSwap (CAKE) En Büyük Rakibini Geride Bırakmaya Başladı

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in DeFi atılımı son hız devam ediyor. Binance Smart Chain ağı ve ağın merkezsiz kripto para borsası PancakeSwap, rekor hızda büyümeye devam ediyor. CAKE, elde ettiği bu büyüme ile de DeFi sektörünün en büyük merkezsiz borsası Uniswap’e yetişmeyi başardı.

PancakeSwap, Hacim Rekorları Kırıyor

Delphi Digital tarafından aktarılan bilgilere göre PancakeSwap son dönemde 17 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaştı ve aslında rekor kırdı. Kullanıcıların şu an için Uniswap yerine PancakeSwap tercih etmelerinin en büyük sebebi de Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri olarak görülüyor.

Ethereum fiyatının yükselmesi ve ağın zaten sınırlı olması gas ücretlerini de yükselterek kullanıcıların işlem yapmasını bile neredeyse imkansız hale getiriyor. PancakeSwap üzerindeki işlem hacmine bakıldığında aslında Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin arttığı günlerde PancakeSwap üzerindeki işlemlerin de arttığı görülebiliyor.

CAKE ve UNI Rekabeti

Delphi Digital uzmanları tarafından yapılan açıklamada CAKE’in yakında UNI’nin tahtına el koyabileceği vurgulandı ve şu an bireysel yatırımcıların PancakeSwap kullandığı vurgulandı. Delphi Digital, CAKE’in token modelinin de aslında ilerleyen günlerde büyümesine katkı sağlayabilecek kapasitede olduğunu belirtti.

UNI ve SUSHI’nin aksine CAKE tokenlerinin arzı için bir üst sınır yok ve bu da uzmanlara göre diğer ağlara “vampir saldırılar” yapılıp likidite emilmesini sağlayabilir. CAKE’in mevcut enflasyon oranı haftalık %3,78 olarak belirlendi ve bunun UNI’nin yıllık %2’lik enflasyon oranından fazla olma sebebi de aslında hard cap olmaması.

CAKE Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

CAKE fiyatı neredeyse 20 dolara iğne attıktan sonra ise genel piyasa düşüşünden etkilenerek sert çakılmıştı. CAKE için yeniden desteğin tutunması ise eski fiyat seviyelerine geri dönülebileceğinin sinyalini vermekte. Binance’in DeFi ekosistemi son dönemde büyümesini hiç durmadan devam ettirdi ve bunun ilk etkileyeceği kripto para kesinlikle CAKE olacaktır.

CAKE fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 16,74 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşadı. CAKE için kritik eşiğin 18 dolar, desteğin ise 14 dolar olduğu görülüyor. UNI’nin hacmini geride bırakan CAKE, yakında büyük bir rekor ile adından tekrar söz ettirebilir.

Facebook Comments