Sunday, December 3rd, 2023

PayPal 2021 Yılındaki Kripto Para Planlarını Açıkladı

PayPal CEO’su Dan Schulman şirketin 4. çeyrek kazançları ile ilgili yaptığı açıklamada dün, kripto para birimleri ile ilgili atacakları yeni adımları açıkladı. PayPal, geçtiğimiz aylarda kripto para birimi işlemlerine izin vermeye başlamış ve henüz sınırlı olan işlemler bile piyasa üzerinde büyük etki yaratmıştı.

PayPal’ın Yeni Adımları

Schulman, kripto para birimi hizmeti sunmaya başlamalarının ardından çok büyük bir geri dönüş aldıklarnı ve platformda işlem gören kripto para hacminin beklentilerin çok üzerinde olduğunu dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan hamleler ile ilgili ise Schulman, kripto para birimlerinin kullanıcılar 29 milyon işletmeden herhangi birinde alışveriş yaptığında bir fon kaynağı olarak kabul edileceğini dile getirdi. Schulman’ın açıklamalarına göre, 2021 kripto, blok zinciri ve dijital para birimleri etrafında kapsamlı bir yol haritası sunacak.

Schulman, PayPal‘ın fiziksel işlemler sonrası nakit dünyasının geleceğini şekillendirmek için düzenleyiciler ve merkez bankalarıyla aktif olarak çalıştığını da sözlerine ekledi. Ayrıca yapılan açıklamalara göre PayPal kripto para birimleri ile ilgili yapılacak geliştirmelere büyük yatırımlar yapmaya hazır.

2021 Yılı Planları

Ayrıca şirket, “Kripto Para Al, Tut ve Sat” girişiminin 2021’de Venmo ve uluslararası piyasalara doğru genişleyeceğini söyledi. Bunlara ek olarak şirketin açıklamalarına göre, PayPal aracılığı ile kripto para alım satımı yapan kişiler uygulamayı daha çok kullanmaya başlıyor ve kullanım oranları en az iki katın üzerine çıkıyor.

Öte yandan Kasım ayında PayPal, ABD kullanıcılarının doğrudan uygulama üzerinden kripto satın almalarına izin vererek dijital varlıkların benimsenmesi yolunda büyük bir adım atmıştı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşteriler, haftalık 20.000 dolar ile sınırlı bir şekilde işlemleri gerçekleştirebiliyor. O zamandan beri platformdaki kripto işlem hacmi 11 Ocak’ta 242 milyon dolarlık işlemlerle rekor seviyelere ulaştı.

Bunlara ek olarak 2021 yılında PayPal kullanıcıları 26 milyonluk işletme ağında alışverişlerde kripto para birimlerini kullanmaya başlayabilecek.

Facebook Comments