Friday, February 23rd, 2024

PayPal, Kripto Para Sektörü İle İlgili Ses Getiren Bir Alım Yaptı

Ödeme devi PayPal, geçtiğim yıl verdiği Bitcoin (BTC) müjdesinden sonra kripto para sektörü ile ilgili atılımlara hız kesmeden devam ediyor. PayPal tarafından yapılan açıklamada, İsrail merkezli kripto para firması Curv’ün satın alındığı resmen doğrulandı.

PayPal ve Curv Anlaşması Resmileşti

Curv’ün toplamda ne kadarlık bir ücret karşılığında satın alındığı açıklanmasa da bunun yüz milyon doların üzerinde bir anlaşma ile bitirildiği konuşuluyor. Bir süreden beri kendi kripto para ekibini oluşturmaya çalışan PayPal, aslında bu sayede direkt olarak kendi kripto para ekibini satın almış oldu.

Satın alım henüz tamamlanmasa da satın alım anlaşması imzalandı ve PayPal’ın 2021 yılının ilk yarısı bitmeden kripto para cüzdan platformu Curv’ü satın alacağı kesinleşti. Farklı kaynakların aktardığı bilgilere göre ise görüşmeler geçtiğimiz haftanın başında tamamlandı ve PayPal bu açıklamada bulundu.

Kripto Para Sektörüne Yönelik Yatırım Artıyor

Ödeme devinin kripto para stratejisini belirleyen Jose Fernandaez da Ponte, konu hakkında yaptığı açıklamada söz konusu startup ekibinin sahip olduğu yetenekleri övdü. Ponte, bunun aslında ekipteki yeteneklere yapılmış bir yatırım olduğunu ve ekiptekilerin teknik becerileri karşısında şaşkına döndüklerini ifade etti. Son yıllarda geliştirdikleri teknolojinin çok önemli olduğunu fark ettiklerini belirten Ponte, Curv ekibini PayPal ekosistemine katmaktan mutluluk duyduklarını da ifade etti.

2018 yılında kurulan Curv, bulut tabanlı güvenlik hizmeti sunuyor ve direkt olarak kurumsal yatırımcıra hitap ediyor. Bulut tabanlı hizmet sunulması aslında Curv’ün kurumsal yatırımcıların korkulu rüyası olan özel anahtarın kaybedilmesini engellemekte. Kurumsal yatırımcılar için özel anahtarın kaybedilmesi veya ele geçirilmesi riski, Curv ekibine göre bu şekilde atlatılmış oluyor.

BitGo Anlaşması Yapılmadı

PayPal’ın kısa süre önce bir başka kripto para tröst şirketini satın alacağı dedikodusu da gündemde dolanıyordu. Önde gelen kripto para cüzdanı BitGo ile yapılan anlaşmalar ise sonuç vermedi ve BitGo yerine başka bir alternatif arandı.

PayPal’ın milyonlarca dolarlık Bitcoin ve kripto para hacmine ulaşması ise kendi kripto para cüzdan ve depolama uygulamasına sahip olmasını neredeyse zorunlu kıldı. BitGo sonrasında kısa sürede Curv’ün satın alınması da bu durumu kanıtlamakta.

Facebook Comments