Sunday, December 3rd, 2023

PayPal Sonrası Dev Bir Şirket Daha Bitcoin (BTC) Müjdesi Verdi

Ödeme devi PayPal’ın kripto para sektörüne girmesi ve Bitcoin de dahil birçok kripto parayı desteklemesi, boğa sezonunu başlatmıştı. Bitcoin fiyatı bunun devamında 41.000 doların üzerine kadar çıkarak genel bir yükselişi beraberinde getirdi. Şimdi ise aynı bir zamanlar PayPal gibi düşmanca tavır sergileyen Visa, kripto para devrimine dahil olabileceğini açıkladı.

Visa, Kripto Para Sektörüne Girecek

Küresel finans hizmetleri devi Visa, kısa süre önce BlockFi ve Fold şirketleri ile ortaklık kurarak aslında kripto para sektörüne bir şekilde giriş yaptı. Buna ek olarak Crypto.com da Visa tabanlı kartları piyasaya sürerek önemli bir adım atmıştı.

visa bitcoin

Şimdi ise Visa CEO’su Alfred Kelly’nin sektöre gerçek bir giriş yapmak istediği ortaya çıktı. Kelly, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para sektörüne giriş yapıp bazı kripto paraları destekleyebileceklerini belirtti. Visa’nın en büyük finans şirketi olmasının ve 35 farklı platformla ortaklık kurmasının önemine değinen Kelly, bu sektörde büyüme olduğunu düşünüyor.

“Sektör Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Olarak İkiye Ayrılıyor”

Kelly konu hakkında yaptığı açıklamada ödeme platformlarına birkaç kripto parayı ekleyerek sektörü daha güvenli bir hale getirebileceklerine inandığını belirtti. Visa CEO’suna göre sektör “Bitcoin ve diğer kripto paralar” olarak ikiye ayrılıyor ve Bitcoin dijital altın olarak görülüyor. Stablecoinlere de değinen ünlü isim, bunların da Visa tabanlı olarak desteklenebileceğinin sinyalini verdi.

Kelly, kripto paraların ana akım kabule ulaşmasından önce bunları platforma ekleyemeyeceklerini de belirterek neden bu haberin gelmesinin uzun sürdüğünü de yanıtlamış oldu.

Facebook Comments