Sunday, August 7th, 2022

PEAKDEFI’ye Katılın! Sermayenizi Büyütmek İçin Güvenli Bir Yol

Alım satımı seven birisi veya sadece yatırımcı iseniz PEAKDEFI platformunun size iyi bir haberi var. PEAKDEFI protokolü aslında tam olarak size hizmet vermek için geliştirildi ve yatırımcılar ile varlık yöneticilerini bir araya getiren platform artık tam anlamıyla kullanımda.

Platform sizin alım satım işlemlerinizi daha kolay, güvenli ve kazançlı hale getirecek. Bunun sebebi ise platformun ERC-20 tabanlı merkezsiz sistemi olarak biliniyor. Bu sayede işlemleriniz sizin kişisel verinizi mümkün olduğunda koruyor. Peki PEAKDEFI gerçekten tam olarak ne yapıyor?

PEAKDEFI Protokolü Nedir?

PEAKDEFI aslında merkezsiz performans tabanlı bir varlık yönetim fonudur. Quantstamp tarafından programlanan bu platform yine aynı şirket tarafından akıllı kontrat denetimine tabi tutuldu.

Sistem ise tahmin edilenden çok daha basit. Yatırımcılar herhangi bir akıllı kontrata yatırım yapabilir ve PEAKDEFI fonunun belirli bir hissesini satın alabilir. Yöneticiler ise blockchain tabanlı alım satım işlemlerine katılabilir ve fonun sermayesi ile alım satım yapabilir. Bu da profesyonel yatırımcılar ile acemi yatırımcıları bir araya getirmekte.

Platformun kuruluş amacı ise geleneksel yatırım sektörünü dünya çapında kullanılabilir hale getirmekti. Şu an birçok sorun, hata ve eksiklik bulunan alım satım dünyasında özellikle küçük yatırımcılarla varlık yöneticilerinin zorlandığı biliniyor. PEAKDEFI ise tamamen şeffaf ve küresel bir fon oluşturarak herkesin buna katılım sağlayabilmesini hedefliyor.

PEAKDEFI, Diğer Küresel Fon Hizmetlerinden Farklı Mı?

PEAKDEFI platformu bunu geliştirirken hem yatırımcılara hem de varlık yöneticilerine odaklandı. Bu sebeple her taraf için önemli avantajların sunulduğunun bilinmesi gerekiyor. PEAKDEFI iki tarafın da sorunsuz bir şekilde alım satım yapması için gerekli bütün detayları sağladı.

PEAKDEFI’ın neler sunabileceğini daha yakından anlamak için takımın hangi konularda çalıştığını görmek faydalı olacaktır.

İlk olarak yatırımcılar farklı para birimleri veya yatırımları deneyebilir. Bu da onlara maceracı olup istedikleri yatırımı yapma şansı tanıyor. Platformda buna ek olarak istenilen ERC-20 tabanlı token ile alım satım yapma veya yatırım yapma şansı da verilmekte. Diğer faydalar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcıların yatırdıkları bütün fonlar hiçbir üçüncü partinin fonlara erişimi olmadan akıllı kontrat üzerinde kilitlenir.
  • PEAKDEFI fonunun dağıtımı ve gelir dağılımı otomatik olarak akıllı kontratlar üzerinden gerçekleştirilir ve en iyi sonuçlar alınır.
  • Sadece 57 günü kapsayan sabit yönetim dönemi vardır ve bunun devamında 3 günlük bir geçiş aşaması yaşanır. Yatırımcılar bu dönemde PEAKDEFI hisselerini satabilirler.

Varlık yöneticileri ise en adil gelir dağılımını istiyor ve PEAKDEFI bunun farkında. Ekip bunun karşılığında Reputation Token isimli bir kripto para yarattı ve varlık dağıtımı böyle yapılacak. Fona katılan varlık yöneticisinin en az 100 RT değerinde alım yapması lazım.

Buradaki önemli detay ise RT’nin direkt olarak varlık yöneticisinin kişisel performansı ile bağlantılı olmasıdır. Varlık yöneticileri için sayılabilecek diğer faydalar şunlar:

  • Her bir yönetici PEAKDEFI fonunun toplam kazancının yaklaşık %15’ini alır ancak bu durum performanslarına göre değişebilir.
  • Yöneticiler reputation token satın alıp bunları stakeleyerek anında alım satıma ve yönetime başlayabilir. Bu sayede hiçbir müşteri veya farklı yatırımcı olmadan da PEAK token üzerinden yatırım yapılabilir.

PEAKDEFI Üzerinde Gelir Elde Etmenin Başka Yolu Var Mı?

Eğer alım satıma ilginiz yoksa aynı zamanda kendi tokeni olan PEAK’i de stake yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Aslında bu elinizdeki kripto parayı belirli bir süre kilitlemek olarak da açıklanabilir. Platformdaki işlemlerin yapılması için lazım olan token kilit altına alınıyor ve bunun karşılığında platform size belirli bir ödeme yapıyor. Aylık geliriniz ise devamlı olarak artmaya devam ediyor.

Gelirinizi arttırmanın bir başka yolu ise platformun ödüllerinden faydalanmak.

Örneğin PEAKDEFI fonunu başkasına önerirseniz akıllı kontrat size otomatik olarak arkadaşınızın işlemlerinin komisyonunun %20’sini verecek.

PEAKDEFI Protokolünün Arkasında Kim Var?

PEAKDEFI birçok uzmanın günümüz ekonomisindeki sorunları çözmek için hayata geçirdiği bir çözüm. Pazarlama uzmanlarından teknoloji uzmanlarına kadar birçok kişi bu ekipte. Günümüz ekonomisinde yaşanan sıkıntılar hem bireysel yatırımcıların hem de fon yöneticilerinin zorlanmasına sebep olmakta ve bunun çözümü kolay.

Ekibi sosyal medyadan takip etmek ve yeni özelliklerden haberdar olmak için ise aşağıdaki kanallara katılabilirsiniz:

Telegram – Discord – Twitter – Medium

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments