Monday, April 15th, 2024

Pekin’de Yeni Fabrika Kuracak Leading Ideal’in Hedefi Avrupa

Yeni enerjili araçlar üreten Leading Ideal, tamamen elektrikli modeller üretmek için ortaklarıyla birlikte Pekin’deki bir fabrikayı yeniden inşa edecek. 12 Ağustos’ta Hong Kong Borsası’nda işlem görmeye başlayan Leading Ideal’in kurucu ortağı ve başkanı Shen Yanan, halka arz töreninden sonra yaptığı açıklamada söz konusu duyuruyu yaptı. Pekin’in Shunyi bölgesinde açılacak fabrikanın ardından şirketin hedefi yurt dışına açılmak. Şirket başkanı Shen Yanan, bu amaçla araştırma ve sunum yapmak için özel bir ekibin kurulduğunu açıkladı. Şirket, Avrupa kıtasını otomobil ihracatı için ideal bir destinasyon olarak görüyor.

2015 yılında kurulan ve Çin’in yeni enerjili otomobil yapım şirketlerinden biri olan Ideal, Temmuz 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Nasdaq’ta işlem görmeye başlamıştı.

Leading Ideal, ilk modeli olan Ideal ONE’ı Kasım 2019’da piyasaya çıkardı. 31 Temmuz 2021 itibarıyla toplam teslimat hacmi 72 bini aştı. Ideal ONE, Çin’de plug-in hibrit kategorisinin yönetimine dahil olan, genişletilmiş menzilli elektrikli bir model. Güç aküsüne ek olarak, genişletilmiş menzilli elektrikli araç ayrıca küçük bir deplasmanlı motora sahip olan otomobilin motoru aküyü şarj ediyor ve kesintisiz olarak sürüşe devam edebiliyor.

Şubat 2021’de Ideal Auto’nun kurucu ortaklarından Li Xiang, 2025 yılına kadar akıllı elektrikli araçların, toplam otomobil pazar payının yüzde 20’sine tekabül edeceğini öne sürdü.

Pekin’de Yeni Fabrika Kuracak Leading Ideal’in Hedefi Avrupa – Türk İnternet.

Facebook Comments