Tuesday, October 26th, 2021

Periscope’a veda vakti! Fişi çekiliyor

Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu göründü. Twitter tarafından altı yıl önce satın alınan uygulama; bir dönem için Twitter platformunu alternatif bir medya organı haline getirmişti. Son yıllarda ise farklı amaçlarla kullanılmaya başlayan uygulamanın yerine Twitter Live özelliği devreye giriyor.

Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor

Bir devir kapanıyor! Periscope’a veda vakti

Sosyal medya uygulaması Twitter, geçtiğimiz sene Aralık ayında yaptığı açıklamada: Gerçek şu ki geçtiğimiz birkaç yılda, uygulamanın kullanımın azaldığını; gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz” ifadelerinin ardından; uygulamanın Mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olsa da, şirket yeni hesap kayıtlarını engellemeye başladığı görülmüştü.

Şirket tarafından yapılan açıklamada: ” 31 Mart 2021 tarihinden itibaren Scope iOS ve Android uygulamalarına son veriyoruz. Scope web ise periscope.tv adresinde herkese açık yayınların; salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir. Ancak bu tarihten itibaren yeni bir hesap oluşturamayacak; canlı yayın yapamayacak veya jeton satın alamayacaksınız. Scope topluluğumuzun dinamik bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Twitter’daki sohbetlere katılmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. ” ifadelerine yer verildi.

 

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/periscopea-veda-vakti-fisi-cekiliyor-555.jpg
Periscope’a veda vakti

Kullanıcılar Twitter üzerinden yayın yapmak istedikleri taktirde, Tweet oluşturma penceresinde uygulama içi kamera simgesini seçerek Twitter Live yayını açabiliyorlar. Bununla birlikte yayıncılar ve influencerlar, Media Studio’yu kullanarak Twitter’da canlı yayına geçebiliyorlar.

Kullanıcıların kullanmadığı jetonlar hakkında da açıklamalar yapan şirket: “Canlı yayınların 31 Mart 2021 tarihinde sonlandırılmasının ardından favori yayıncılarınıza Süper Kalpler göndermek için jeton kullanma özelliği artık kullanılamayacaktır.” dedi

Twitter resmen duyurdu: Periscope tarih oluyor!

The post Periscope’a veda vakti! Fişi çekiliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments