Tuesday, October 26th, 2021

Perlin Coin Nasıl Alınır?

PerlinX, kullanıcıların teşvikli likidite madenciliği ve sentetik varlık üretimi yoluyla birbirleriyle her türlü varlığın işlemini yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans arayüz platformudur.

Perlin (PERL) Nedir?

PerlinX, Balancer Protocol tarafından desteklenen likidite havuzlarının kullanımı yoluyla teşvik edilmiş likidite tedarikini kullanır. Katılımcılar, likidite sağlamak ve bunu yaptıkları için ödüllendirilmek için PERL token’larını stake edebilirler. Likidite temini için ödüller başlangıçta PERL, BAL ve UMA token’larında dağıtılıyor.

PerlinX ayrıca sentetik varlıklar oluşturmak için UMA protokolünü kullanır. Her bir varlığın, merkezi ve bozuk oracle fiyat beslemeleri sorununu çözmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir oracle olan UMA’nın Veri Doğrulama Mekanizması (DVM) tarafından desteklenen kendi fiyat akışı bulunuyor. Ayrıca PerlinX’teki tüm yapay varlıklar, px önekine sahipler. PerlinX platformu kullanılarak oluşturulan her sentetik varlık teminat olarak PERL gerektiriyor.

Perlin’in misyonu, eski finansal sistemleri ve ürünleri DeFi ile birleştirmek ve herkes için pazar erişimini demokratikleştirmektir. Perlin, her yerde herkese fayda sağlayabilecek daha verimli, eşitlikçi ve açık pazar yerleri ve ekonomiler yaratmaya yardımcı olmaya odaklanmıştır. Platform, dünyada UMA Protokolüne dayalı synth varlık basımını etkinleştiren ilk proje olarak, artık büyük vizyona bir adım daha yaklaştıklarını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak PERL hem likidite hem de teminat varlığı olarak kullanılabilir. PerlinX platformuna likidite sağlamak için PERL hissesi alabilir ve bunu yaptığınız için PERL ve BAL ödüllerinde teşvikler alabilirsiniz. Buna ek olarak sentetik PxAssets oluşturmak için teminat olarak PERL kullanabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,126 dolardan işlem gören Perlin Coin, PERL BTC işlem çiftinde de 0.000002341 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 61,846,284 USD işlem hacmi ile 459. sırada yer alan Perlin Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 10,472,679 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 15 Mart 2021 tarihinde 0,1949  dolar ile rekor kıran Perlin Coin, 28 Mart 2020 tarihinde 0,0106 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 490,938,908 adet PERL Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1,033,200,000 PERL Coin’e ulaşması bekleniyor.

PERL Coin Nereden Alınır?

PERL Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

PERL Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından PERL Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT)  ya da Bitcoin (BTC) alarak PERL işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments