Friday, January 28th, 2022

Peter Brandt’tan Bitcoin İle İlgili Korkunç Tahmin!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son hamlesi ile birlikte 35.000 doların altını gördü ve fiyat geride bıraktığımız saatlerde 33.400 dolara kadar geriledi. Bu her ne kadar çok sert bir düzeltme gibi görünse de 1 yıl önceki fiyatlarla karşılaştırıldığında hala Bitcoin’in yaklaşık olarak %1.000’lik kazançla ilerlediği görülüyor.

Bu kadar büyük fiyat eylemlerinin ardından genellikle parabol yeniden oluşturulana kadar büyük ve keskin düzeltmeler yaşanıyor.

“Bitcoin Daha Fazla Düşebilir”

Brandt sadece kripto para ekosisteminde değil hisse senedi piyasasında tanınan ve yıllarını bu işe vermiş oldukça tecrübeli bir yatırımcı. Brandt, 2017 yılında yaşanan rallinin ardından %80 ya da daha büyük bir geri çekilmenin olabileceği çağrısında bulunmuştu ve tecrübeli yatırımcının bu tahmini gerçekleşti. BTC 2018 yılında 3.200 dolara kadar geriledi.

Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt’ın paylaştığı son grafik de Bitcoin fiyatı konusunda pek de iç açıcı görünmüyor.

Bitcoin’de Parabol Bozuluyor Mu?

Brandt yaptığı paylaşım ile Ocak 2018’deki grafikleri ve günümüzdeki grafikleri karşılaştırdı. Fiyat kalıpları ve hatta fiyat aralıkları ilginç bir şekilde benzerlik gösterirken sadece Kara Perşembe’de yaşanan büyük çöküşün farklı bir form oluşturduğu görülüyor.

Bunun gibi tekrar eden fiyat modellerine fraktal ismi veriliyor ve eğer bu fraktal gerçekleşirse önümüzdeki günlerde bizi çok daha ciddi düşüşler bekliyor olabilir. Yapılan açıklamalara göre bu durumda aşağıdaki gibi bir grafik gerçekleşebilir.

Yükseliş İhtimali Yok Mu?

Aslında şu anda kripto para piyasası 2017 ve 2018 yıllarında olduğundan çok daha farklı bir görünüme sahip. Öncelikle her zaman ifade edildiği gibi kurumsal yatırımcılar artık piyasaya daha çok hakim ve mevcut boğa koşusu kurumsal yatırımcılar tarafından yönetiliyor.

Bununla birlikte kurumsal firmaların Bitcoin alımlarına devam ettiğini görüyoruz. Örneğin; Grayscale her geçen gün BTC yatırımlarını artırıyor. Dolayısıyla Bitcoin’in yükseliş eğilimini devam ettirme ve fraktalı kırma şansı da bulunuyor.

Facebook Comments