Saturday, April 20th, 2024

Peter Schiff, Altının En İyi Varlık Olduğunu Söyledi, Elon Musk’ın Yanıtı Gecikmedi!

Kripto para ekosisteminde son zamanlarda en çok konuştuğumuz isim Elon Musk. Gerek Bitcoin (BTC) açıklamaları ile gerekse Dogecoin (DOGE) gibi diğer kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarla Musk kripto ekosisteminde gündeme oturmuş durumda.

Musk ve Bitcoin Etkisi

Elon Musk ilk olarak DOGE ile ilgili yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çekti. Sonrasında Twitter biyografisini tamamen silip yerine “Bitcoin” yazması BTC fiyatının anlık olarak ciddi yükseliş yaşamasını sağladı. Son olarak Musk Twitter profil fotoğrafını “Bitcoin” görseli ile değiştirdi. Bu değişiklik mevcut fiyatlar üzerinde çok büyük bir etki yaratmadı. Çünkü BTC zaten yükseliş grafiğinde bulunuyor ve 55.000 doların üzerinde seyrediyor.

“Altın Hepsinden İyi”

Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında Bitcoin’in neredeyse geleneksel para kadar kötü olduğunu ifade etmişti. Musk açıklamasında burada dikkat edilmesi gereken noktanın “neredeyse” kelimesi olduğunu ifade etmişti.

Büyük bir altın savunucusu ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff ise Tesla CEO’sunun bu sözlerini ele alan bir açıklama yaptı:

Elon Musk’a göre Bitcoin neredeyse geleneksel para kadar kötüdür. Yani Musk hem Bitcoin’in hem de geleneksel paranın kötü olduğunu düşünüyor. Katılıyorum, dijital itibari para olan Bitcoin’in, merkez bankaları tarafından basılan kağıt paradan bile daha fazla kötü olduğunu düşünüyorum. Altın kötü değildir. Altın gerçek para ve ikisinden de daha iyi!

Musk’ın Yanıtı

Musk ise Schiff’in açıklamasına verdiği yanıtta, “Altına sahip olduğunuzu söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla aynı şey değildir. Kripto paranız da olabilir. Para, sadece değiş tokuşun verdiği rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan verilerdir. Bu veriler, tüm veriler gibi, gecikme ve hataya tabidir. Sistem, her ikisini de en aza indirecek şekilde gelişecektir.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Musk, Bitcoin ve Ethereum’un bu noktada yüksek olduğunu da ifade etti.

Facebook Comments