Monday, October 25th, 2021

PIVX Coin Nasıl Alınır?

PIVX, 25 Kasım 2015’te duyuruldu. PIVX, Private Instant Verified Transaction Cryptocurrency (Özel Anında Doğrulanmış İşlem Kripto Para Birimi) kısaltmasıdır ve DASH’den çatallanan, gizlilik merkezli bir proof-of-stake kripto para birimidir. Proje, topluluk yönetişimine ve merkezsizliğe odaklanır.

PIVX (PIVX) Nedir?

PIVX, gizliliği ve güvenliği korurken işlem sürelerini ve ücretlerini en aza indirmeye odaklanan dijital bir değişim aracı oluşturuyor. PIVX 31 Ocak 2016’da James Burden tarafından piyasaya sürüldü.

PIVX’in ICO’su yoktu ve bunun yerine, 6 masternod’un ilk ağda çalışmasına izin vermek için 60.000 PIVX önceden çıkarıldı. İlk kurulumdan sonra, PIVX topluluğu kendi kendine sürdürülebilir hale geldiği noktaya ulaşır ulaşmaz da bu kripto paralar yakıldı.

Bunlara ek olarak PIVX, kendi kendini finanse eden ve topluluk tarafından yönlendirilen, merkezi olmayan özerk organizasyondur (DAO). Üçüncü nesil bir gizlilik kripto para birimi ve Dash’in masternod mimarisinin değiştirilmiş bir sürümünü kullanır. Ayrıca Zcoin’in Zerocoin gizlilik protokolünü de kullanır. İşlem kapasitesi, SwiftxX ödeme protokolü kullanılarak saniyede 1000 işleme kadar ulaşabilir.

PIVX ayrıca iki tarafı içeren bir proof-of-stake fikir birliği mekanizması kullanır: Masternodlar ve doğrulayıcılar.

  • Masternode’lar, PIVX topluluğu tarafından öne sürülen geliştirme önerilerini oylamaktan ve blok zincirindeki işlemleri tek bir onay ile doğrulamaktan sorumludur. 10.000 PIVX, bir masternod çalıştırmak için minimum gereksinimdir. Her masternode 1 oy hakkına sahip olur ve yeni token madenciliğine dahil değildir.
  • Doğrulayıcılar, PIVX madenciliğinden sorumludur. Stake ettikleri PIVX sayısı ile orantılı bir blok oluşturma şansları bulunuyor. 500 PIVX, 60 saniyelik bir süre içinde tamamlanan tek bir blok oluşturabilir. Bir blok oluşturulduğunda, biri PIVX hazinesine tahsis edilirken, ikisi doğrulayıcıya ve üçü masternoda giden 6 PIVX token’lık bir ödül getirir.

Bunlara ek olarak bir kullanıcı PIVX’i saklamak isterse, bunu üç şekilde yapabilir: Ledger donanım cüzdanı, PIVX masaüstü ve mobil cüzdanları veya Coinomi masaüstü ve mobil cüzdanları.

PIVX, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 75,720,883 dolar 420. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 1,16 USD ile işlem gören PIVX Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 2,836,053 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.00002116 BTC ile işlem gören PIVX Coin, 16 Şubat 2016 tarihinde 0,0004 dolar ile dip seviyeyi görürken 23 Ocak 2018 tarihinde 9,20 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 65,180,592 adet PIVX Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 65,180,592 PIVXcoin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

PIVX Coin Nereden Alınır?

PIVX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

PIVX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından PIVX Coin’in işlem gördüğü Ethereum (ETH) ya da Bitcoin (BTC) alarak PIVX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments