Monday, April 15th, 2024

Piyasada Düşüş Devam Ediyor: Avalanche (AVAX), Cardano (ADA), Cosmos (ATOM)

Kripto para birimleri dün bir yükseliş grafiği çizdiler ve pozitif havada piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) rekor kırdı. Ancak Bitcoin’in 33.000 dolar altına gerilemesi ile yeniden bir düşüş trendi başladı. Güncel grafikler değerlendirildiğinde bugün tüm piyasada aşağı yönlü grafiklerin oluştuğu görülüyor.

Son Zamanların Popüleri: AVAX

Avalanche (AVAX) son zamanlarda hem proje olarak hem kripto para birimi olarak dikkat çeken bir proje. Özellikle projenin başında bir Türk olması, Avalanche’i Türk kullanıcılar için de odak noktası haline getiriyor. AVAX ile ilgili detaylı bilgilere, “Avalanche Coin Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

AVAX 17 Ocak 2021’de yani sadece 9 gün önce 14,38 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 11,97 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde değer kaybeden AVAX’ın önemli destek seviyelerinin üzerinde tutunduğu ve bu sebeple altcoin boğasında büyük yükseliş kaydedeceği düşünülüyor.

Cardano Fiyatı

Tüm piyasadaki düşüş trendi ile gerileme yaşayan bir başka kripto para birimi de Cardano (ADA). Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda yer alan ADA, son 24 saatte %5’in ve 1 haftada yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti.

Ancak analistler yaşanan düşüşlerin normal olduğunu düşünüyor ve ADA’da 0,30 dolarlık önemli seviye kaybedilmediği sürecin yükselişin devam edeceği düşünülüyor. Bunların yanında Cardano’nun 2018 yılında 1,33 dolar ile rekor kırdığını ve henüz rekor seviye için uzun bir yolunun olduğunu belirtmek gerekiyor.

Cosmos’daki Düşüş

Cosmos (ATOM) son zamanlarda sergilediği fiyat hareketleri ile oldukça dikkat çekti ancak günümüzde yaşanan düşüşten piyasa hacmi sıralamasında 26. sırada yer alan coin de payına düşeni aldı. Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 7,58 dolardan işlem gören ATOM’un son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde değer kaybettiği görülüyor.

Ancak analistler bundan sadece 7 gün önce 10,20 dolar ile rekor kıran ATOM’un önünün açık olduğunu ve yeni rekorların yakında görüleceğini düşünüyor.

Facebook Comments