Tuesday, January 31st, 2023

Piyasada Düşüş Hakimken Bu 2 Kripto Rekor Kırıyor: Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK)

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) oldukça dalgalı fiyat hareketleri sergiliyorlar. Dün 40.000 doların üzerini yeniden gören Bitcoin yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 36.400 dolardan işlem görüyor. BTC ve ETH ile birlikte tüm kriptolarda düşüşler yaşanıyor. Ancak iki kripto para birimi tüm piyasa kırmızıdayken artış eylemleri ile rekor kırıyor: Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK).

LINK Rekor Tazeledi

Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle %23,80 yükseliş sergilemiş olan Chainlink 22,09 dolardan işlem görüyor. Ancak LINK çok kısa bir süre önce 22,67 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Dolayısıyla piyasada düşüş dalgası hakimken LINK rekor kırmış oldu.

Bunlara ek olarak LINK 8,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 9. kripto para konumuna yükselmeyi de başardı. CoinMarketCap verilerine göre LINK’in hemen altında 6,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile Stellar (XLM) bulunurken hemen üzerinde 8. sırada 9 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin Cash (BCH) bulunuyor.

DOT’tan Rekor Üzerine Rekor

İki gündür büyük bir yükseliş grafiği çizen Polkadot, 15 doların üzerine çıkarak 15,43 dolar ile rekor kırmayı başardı. Ancak DOT’un iki gündür sergilediği grafik ile sürekli yeni rekorlara imza attığı söylenebilir.

Yazının yayın hazırlandığı sırada 14,46 dolardan işlem gören DOT, son 1 hafta içinde %57 yükseliş göstermiş oldu. Ayrıca bu yükseliş ivmesi DOT’u piyasa hacmi sıralamasında Ripple’ın (XRP) üzerine taşıdı. Böylece Polkadot 13 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük dördüncü kripto para konumuna yükselmiş oldu.

Yükselişler Devam Edecek Mi?

On-chain veriler şu anda LINK’teki aktif adreslerin de fiyatla beraber rekor seviyeler ulaştığını gösteriyor. Bununla birlikte Chainlink‘in bir DeFi projesi olmasının da artışı etkilemiş olabileceği düşünülüyor. Chainlink ile ilgili daha detaylı bilgilere “Chainlink Nedir?” isimli metnimizden ulaşabilirsiniz.

Yeni bir rekorla yükseliş hareketini taçlandıran LINK’in yükseliş hareketinin yeni başladığını düşünen analistlerin yanında rekorun ardından düşüş başlayacağını düşünen isimler de var. Aynı şekilde DOT’un iki gündür çok iyi bir performans sergilediği ama yakın zamanda bir düzeltme yapacağı ifade ediliyor.

Facebook Comments