Saturday, September 23rd, 2023

pNetwork Coin Nasıl Alınır?

PNetwork (PNT) Coin veya eski adıyla Eidoo, ağlar arası varlık ve en önemlisi NFT transferi sağlayan bir blockchain projesidir. Ağlar arası etkileşimi mümkün kılan pNetwork, merkezsiz uygulamaların birden çok ağda kullanılabilmesine de kapı aralamakta. Bir blockchain ağından diğerine varlık transferi ise pNetwork ile sıkıntısız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmekte. Ethereum ağında Bitcoin transferi yapılabildiği gibi Cosmos ağında Ethereum transferi de yapılabilmekte.

PNetwork Coin ağında bunun yapılabilmesini sağlayan yegane özellik ise pToken olarak biliniyor. Ethereum için üretilen pETH, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un değerine endeksli bir kripto para birimidir. Bunun gibi birçok kripto para birimi için benzer tokenler üretilmekte ve ağlar arası transfer bu şekilde sağlanmakta.

Ağın en büyük özelliği ise NFT’lerin yine ağlar arası transfer edilebilmesi olarak vurgulanıyor. NFT’lerin son dönemdeki popülerliği de bunun en büyük sebebi.

pNetwork (PNT) Nedir?

PNT Coin, ağın temel kripto para birimidir. Ağda işlem yapmak için PNT Coin kullanmak gerekiyor ve bu da PNT Coin fiyatı için devamlı bir yükseliş senaryosu ortaya koyuyor. PNetwork Coin toplam 72 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve toplam arz 73.772.488 olsa da dolaşımda sadece 27 milyon 891 bin PNT bulunuyor.

PNT Coin Nereden Alınır?

PNT Coin  satın almak için Binance kripto para borsası kullanılabilir. Binance ticari hacme göre de dünyanın en büyük borsası konumunda.

  • PNetwork  Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna PNT yazın ve altta açılan PNT /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “PNT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek PNT Coin alma işlemini tamamlayın.

Facebook Comments