Saturday, February 24th, 2024

POA Coin Nasıl Alınır?

POA Ağı, akıllı sözleşmeler için açık kaynaklı bir çerçeve sunan Ethereum tabanlı bir platformdur. Proje, ağın güvenliğini sağlamak için önceden seçilmiş bir dizi doğrulayıcıya dayanan fikir birliği mekanizması olarak Proof of Autonomy kullanan bir Ethereum yan zinciridir. Doğrulayıcıların kimliğinin halka açık olması ise artı bir özellik olarak nitelendiriliyor.

POA (POA) Nedir?

POA Core, bir grup güvenilir doğrulayıcı tarafından güvence altına alınan otonom bir ağdır. Ağdaki tüm onaylayıcılar Amerika Birleşik Devletleri noterleridir ve bilgileri halka açıktır. Bilinen bu dağıtık onaylayıcılar grubu, ağın hızlı ve ucuz işlemler sağlamasına izin verir.

POA organizasyonu ayrıca ekosistem genelinde birlikte çalışabilirliği, altyapıyı ve şeffaflığı iyileştirmek için ürünler ve araçlar geliştirir. Bunlar arasında açık kaynaklı bir kaşif olan BlockScout, çok zincirli bir varlık aktarımı çözümü olan TokenBridge bulunur.

POA Ağı, onaylayıcılar olarak adlandırılan merkezi olmayan bir ABD noterleri grubu tarafından yönetilmektedir. Doğrulayıcılar, işlemler üzerinde fikir birliği sağlamanın yanı sıra, tüm yönetişim kararlarını özel dağıtık uygulamalar (DApps) aracılığıyla alır. Her karar POA blok zincirine kaydedilir. Bu süreç, ağa daha iyi hizmet vermek için değişikliklerin hızlı ve verimli bir şekilde yapılabildiği etkili ve kendi kendini yöneten sistem oluşturur.

Yapılan açıklamalara göre POA’nın 4 temel kullanım durumu bulunuyor:

  • POA Network, Ethereum DApps ve geliştiriciler için yüksek bir ölçeklenebilirlik çözümü sunar. Tutarlı, yüksek performanslı bir ortam, 5 saniyelik blok süresi, saniyede 60 işlem ve minimum 5 Gwei işlem fiyatı anlamına gelir. Bu, oyun geliştirme ve kullanıcı deneyimi için idealdir.
  • Topluluk para birimleri (CC), yerel toplulukların mal ve hizmet işlemleri yapmak için kullanabileceği, kuponlara benzer şekilde yerel olarak üretilen para birimleridir. CC’ler, ulusal para birimine erişimin sınırlı olduğu marjinal topluluklarda kullanılmak üzere yaratılır.
  • Kauri, Medium for web3’e benzer, merkezi olmayan bir makale havuzudur. Kullanıcılar makaleler, eğitimler ve belgeler oluşturur ve bunları platformda yayınlar. Bir kullanıcı Kauri ile bir makale oluşturduğunda, IPFS’de saklanır. Yazarın adı, makale kimliği ve IPFS karması gibi meta veriler daha sonra sahiplik ve oluşturma zamanını kaydetmek için zincir üzerinde işlenir.
  • POA, POA Ağında bulunurken, çoğu büyük ölçekli merkezi olmayan finans uygulamasına yalnızca Ethereum ana ağından erişilebilir. Bu hizmetlere erişmek için POA, POA20’ye köprülenebilir ve ana ağda kullanılabilir.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,0970 dolardan işlem gören POA Coin, POA BTC işlem çiftinde de 0.00000175 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 27,722,772 USD işlem hacmi ile 659. sırada yer alan POA Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 1,303,966 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 10 Mayıs 2018 tarihinde 0,9525  dolar ile rekor kıran POA Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0042 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 285,837,923 adet POA Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 285,837,923 POA Coin’e ulaşması bekleniyor.

POA Coin Nereden Alınır?

POA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

POA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından POA Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak POA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments