Wednesday, October 4th, 2023

Polkadot (DOT), Aave (AAVE) ve Dash (DASH) Teknik Analizi

Kripto para piyasası önemli bir altcoin sezonu yaşıyor. Birçok altcoin bu dönemde onlarca kat artış kaydetti. Altcoin sezonu BTC dominasının düşmesiyle birlikte güç kazandı. Polkadot (DOT) ve Dash, yükseliş ivmesiyle güçlü bir direnç noktasına yaklaştı. En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum gün içerisinde 2.080 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ethereum’un (ETH) yeni ATH’si altcoin piyasasında olumlu etkiler yaratabilir. Aave, 400 dolar seviyesini aştı.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) geçtiğimiz 24 saatte %5’in üzerinde artış kaydetti. DOT’un yükseliş trendininin hemen öncesinde 38.8 dolardan 36.4 dolar seviyelerine geri çekilme yaşadığı görüldü. Önümüzdeki günlerde 38.8 dolar seviyesi destek olarak yeniden test edilebilir. DOT, haberimizin yazıldığı sırada 39.80 dolar seviyelerinden işlem görüyor. RSI indikatörü alım bölgesine yakın seyrediyor. DOT fiyatı 40 dolarlık direnç seviyesini zorluyor. Yukarı yönlü hareketin devamında ikinci bir direnç noktası olan 42 doların test edilmesi gerekir.

Aave (AAVE)

 

Aave, geçtiğimiz 24 saatlik dilimde %3.40 artış yaşadı. Aave 20 EMA seviyesinin üzerinde 50 EMA’ya yakın hareket ediyor. 20 EMA seviyesinde alıcıların pozisyonlarını artırdığı görülüyor. Son işlem saatlerinde 386 dolar ila 390 dolar arasındaki direnç kanalı kırılmış görünüyor. OBV indikatörü, alım hacminin piyasaya yön verdiğini gösteriyor. Bu momentum korunabilirse AAVE 421 dolarlık direnç noktasını kırıp 500 dolar yolculuğuna çıkabilir. Bunun için AAVE’nin 390 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Dash (DASH)

Dash yükseliş ivmesiyle beraber güçlü bir direnç noktasına geldi. 245 dolarlık direnç seviyesi daha önce test edilmesine rağmen Dash bu noktada reddedildi. Chaikin Para Akışı verilerine göre, piyasaya sermaye akışı görülüyor. Müthiş Osilatör indikatörü yükseliş ivmesini doğruladı. Önümüzdeki birkaç saat Dash için büyük önem arz edebilir. 249 dolar seviyesinin üzerinde bir seans DASH’ı yüksek noktalara taşıyabilir.

Facebook Comments