Monday, April 15th, 2024

Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi: 18 Ocak 2021

Kripto para piyasasının son haftalarda en hareketli 3 kripto para birimi şüphesiz Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM) ve VeChain (VET) oldu. 18 Ocak 2021 tarihinde DOT, VET ve ATOM fiyatlarında düzeltme görülse de teknik analize göre hala gidilecek “çok yol” olabilir.

DOT/USD Teknik Analizi

Polkadot, kısa sürede %100 üzerinde yükseliş kaydederek XRP fiyatını geçti ve toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi oldu. XRP’ye kıyasla 3 milyar dolar daha fazla toplam piyasa değerine sahip olan DOT, RSI’ye göre ise aşırı alım noktasına yükseldi.

DOT/USD

RSI, yakın zamanda bir düşüş yaşanabileceğine dair bearish sinyal verdi. Awesome Oskilatörü ise RSI’ye benzer sinyal vererek 15 dolara kadar çekilme yaşanabileceğine işaret etti. DOT fiyatı için 18,50 dolar tüm zamanların rekoru olsa da 20 dolar psikolojik direnç olarak görülüyor. DOT fiyatı 15 dolara çekilse bile konsolidasyon sonrasında 20 doları hedefleyeblir.

Cosmos (ATOM), Yükselen Yıldız mı Olacak?

ATOM, aynı Polkadot gibi etkileyici bir ralli yaşadı tüm zamanların rekorunu kırdı. Ethereum’un rakibi olan kripto para projeleri arasında gösterilen ATOM, şimdi ise önemli bir direnç ile karşı karşıya. ATOM fiyatı 9,3 dolar direncini birkaç kere test edip başarısız olursa 8,12 dolar desteğine kadar çekilebilir. 8,12 dolar desteği oldukça önemli ve bunun altına iniş 7 doları beraberinde getirebilir.

MACD indikatörü ise fiyatın nötr seviyede olduğunu gösteriyor. RSI, düşüş yaşanabileceğine işaret ederken son 24 saat içerisindeki ticari hacim ATOM fiyatını yukarıda tutmaya yetmeyebilir.

VET/USD Fiyat Grafiği

VeChain kısa süre önce 0,028 dolar seviyesine kadar yükselerek birçok kripto para biriminin yükselişini geride bıraktı. Eğer BTC sert hareketler yapmazsa ve altcoinlerin yükselişine izin verirse VET’in 0,03 dolar direncini zorlaması bekleniyor. Ancak olası bir trend dönüşünde fiyat 0,026 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Stokastik RSI, nötr bölgede olsa da yukarı yönlü işaret veriyor. Parabolic SAR indikatörü ise fiyatın yukarı yönlü hareketinin 0,032 dolara kadar devam edecebileceğine işaret etmekte. VET için en kötü senaryo ise 0,021 doların altına inilmesi olarak biliniyor.

Facebook Comments