Tuesday, January 31st, 2023

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: DOT Fiyatı Alım Fırsatı Verecek mi?

Polkadot (DOT), neredeyse 7 gündür son 24 saatin en çok kazandıran kripto para birimi oldu ve yakın zamanda bu alışkanlığından vazgeçmeyecek gibi gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %30 artış elde eden DOT, 7 günlük sürede ise %90 yükseldi.

DOT, XRP’yi Kalıcı Olarak Geçmiş Olabilir

DOT fiyatının bu yükselişi ile Polkadot’un artık toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi olduğu görülüyor.Dava haberi ile çakılan XRP, 12 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahipken DOT 16,5 milyar dolara kadar yükseldi ve toplam piyasa değeri açısından en az 4,5 milyar dolarlık kapanması zor bir fark açtı. Peki DOT fiyatının bu yükselişi nereye kadar hiç durmadan devam edecek ve yatırımcılara alım fırsatı verilecek mi?

DOT fiyatı bugün 18,15 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçtiğimiz çarşamba günü 8 dolar seviyesinden işlem gören DOT’un o tarihten bu yana %100’ün üzerinde yükseliş elde etmesi, düzeltme beklentilerini arttırdı.

dot

DOT İçin Kritik Direnç Noktaları

DOT/USD teknik analizine göre ise Fibo çekilme seviyesine göre 1.414 noktası yani 18,65 dolar güçlü bir direnç sunuyor. Direnç seviyelerine bakıldığında bunların sırasıyal 18,5 dolar, 20,42 dolar, 21,68 dolar, 22,38 dolar ve son olarak 24,59 dolar seviyelerinde konuşlandığı görülmekte. DOT fiyatının ise hem psikolojik bir direnç olan hem de Fibo çekilme seviyesine göre 1.618’e denk gelen 20,42 dolar seviyesinden dönmesi bekleniyor.

Kısa süre içerisinde inanılmaz bir yükseliş kaydeden DOT fiyatının bu seviyeden başlayan düşüşü, 17,28 dolarda duraklayabilir. Fibonacci geri çekilme seviyesine göre 1.618 noktasına denk gelen 17.28 dolar, oldukça güçlü bir destek olarak ön plana çıkıyor.

DOT/USD Fiyatının Olası Destek Seviyeleri

Eğer lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında sert bir düzeltme görülürse bu durum DOT fiyatını yeniden 12 dolar seviyesine kadar çekme ihtimaline sahip.

Uzun vadede ise DOT’un temel analize göre önünün açık olduğu söylenebilir. Ethereum’a rakip olarak görülen DOT, aslında birçok uzmana göre Ethereum’un ilk günlerini yaşıyor. Hala çift haneli fiyata sahip olan DOT, beklenen altcoin sezonunun gelmesi durumunda ise alım fırsatı vermeden çok hızlı bir şekilde yükselebilir.

Facebook Comments